Hlavní obsah

Cestování

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

2. 8. 7:31

Cestování - Banská Bystrica - Adamov.

Článek

Včera jsem absolvoval cestu z Banské Bystrice do Adamova - každé dvě hodiny jede vlak Urpín vždy 14 minut po celé. Zvolil jsem ranní spoj v 8:14 - paní na Malé stanici mě řekla, že jako pro mě je lístek se slevou za 18,50 ale musím jít přesně na napsaný spoj, tj. rychlík Hungaria z Budapešti do Prahy. Já už vím, že Urpín přichází do Bratislavy se spožděním kvůli jenom jedné funkční koleji za Šuranmi, tak jsem doufal, že bude meškat i vlak z Budapešti. Příjezd do Bratislavy je plánován na 11:55 a odjezd Hungarie na 12:06.

Vlak přijel v 12:13 a já viděl na první koleji lidi stojící na Hungarii, která měla naštěstí taky spoždění. Přesunul jsem se na první peron a už přicházela Hungaria, doslova na sekundy.

Spoždění deset minut do Brna nedohnala a tak jsem myslel že budu čekal na pravidelný spoj do Adamova, ale jak jsem vystoupil - sedl jsem si ve vlaku přezíravě do poslední řady takže jsem byl při dveřích první - uviděl jsem na tom samém druhém perónu na druhé straně kyvadlový pantograf s nápisem Letovice, vlak už byl připraven k odjezdu. Pomohlo mě, že můj vagon byl od konce vlaku jenom 20 metrů tak jsem pobehl a vlak mě dovolil dveře jěště otevřít.

V Adamově jsem byl tedy nějak ve dvě, tenhle vlak byl extrémně rychlý, tzv. spěšný vlak, stál jenom v Bílovicích.

Všechny tři vlaky extrémně kvalitní a pohodlné, no prostě cestování jako ve snu.

A trochou štěstí, protože jinak bych v Blavě stepoval na peroně další dvě hodiny a to bych ještě potřeboval nějaký doprovodní lístek - možná zadarmo - že jsem plánovaný vlak nestihl.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz