Hlavní obsah

Umělá inteligence a machine learning 14

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 7. 13:38

Umělá inteligence a machine learning 14 - Ohodnoť a aplikuj

Článek

Ohodnoť

V této fázi projektu je čas ohodnotit jak model splňuje původně stanovený byznys cíl.

Jde o určení jestli jsou naplněna kritéria úspěšnosti, pro a proti v confusion matrix, náklady asociované s false positives anebo false negatives.

Je potřeba udělat zásadní review procesů a určit, jestli nejsou přehlíženy důležité úlohy a kroky. Jde o kontrolu kvality na základě které určíte další kroky jako spuštění projektu anebo iniciaci dalších iterací anebo test projektu v pre-production prostředí pokud to omezení dovolují.

Tj.:

review byznys cílů

zhodnocení výsledků oproti kritériím úspěšnosti

určení dalších kroků

Aplikace

Aplikace je použití ML v rámci cílového - target prostředí. V této fázi můžete odvozovat informace na základě daných dat a získavat nová pro další akci.

Můžete použít scoring (aplikaci modelu na nová data), extrakci detailů modelu (například pravidla tzv. decision tree) anebo integrovat ML modely v rámci aplikací, datovém skladu - infrastruktuře anebo dotazování a reportovací nástroje.

Protože Oracle Machine Learning staví a aplikuje ML modely vevnitř Oracle databázy, výsledky jsou okamžitě dostupné. Reportovací nástroje a konzoly můžou výasledky jehce zobrazit. Na důvažek, je podporováno hodnocení - scoring - jednotlivých případů alebo záznamů v čase a to dynamicky, v batchích anebo reálném čase. Data můžou být ohodnocovány a výsledky vráceny v rámci jediné databázové transakce.

Sumarizace:

plánování rozvoje podniku

integrace modelů s aplikací pro byznys potřebu

monitoring, obnovování, potlačování a archivace modelů

reporting ohledně efektivity modelu

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz