Hlavní obsah

Umělá inteligence a machine learning 21

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

2. 8. 18:24

Umělá inteligence a machine learning 21 - features

Článek

pokračování Oracle AutoML UI

Features - črty - pozn. jsou to obvykle vybrané sloupce nebo virtuální sloupce - to jsou neexistující sloupce které vzniknou výpočtem z jiných sloupců.

Možnosti experimentu

Klik na Start pro běh experimentu a začátek AutoML UI toku, který se zobrazuje na lince postupu tj. na progress bar. Tady si můžete vybrat možnost:

Rychlejší výsledky: bude to na úkor přesnosti. Je dobrá pro menší data sety s kombinacemi hyperparametrů

Lepší přesnost: Vyberte v případě potřeby více pipeline kombinací modelů. Pipeline je definována jako algoritmus, vybraný data feature set a set hyperparametrů algorithmů.

Poznámka: tato možnost funguje se širším souborem možností hyperparametrů doporučovaných vnitřním meta-učícím se modelem. Je to na úkor rychlosti.

Když si vyberete začít experiment, objeví se linka postupu tj. progress bar se zobrazením různých ikon pro indikaci statusu každého stupně pracovního toku ML v AutoML experimentu. Linka progresu zobrazuje taktéž čas potřebný na dokončení běhu experimentu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz