Hlavní obsah

Umělá inteligence a machine learning 22

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

3. 8. 8:39

Umělá inteligence a machine learning 22 - experiment, metrika, zobrazení

Článek

Pro zobrazení experimentu

Na stránce AutoML UI Experiments jsou zobrazeny všechny experimenty které jste udělali. Každý bude v jednom z následujících stavů: dokončený, běžící a připraven.

Pro zobrazení experimentu, klikněte na jeho jméno. Stránka experimentů zobrazí detaily experimentu. Obsahuje následovní sekce:

Experiment

V této sekci můžete experiment editovat.

Metriky

Modelové metriky zobrazují nejlepší hodnoty metrik počas běhu experimentu. Ukazují zlepšení v přesnosti - accuracy - jak běh experimentu pokračuje. Zobrazené jméno experimentu závisí na vybrané modelové metrice.

Leader Board - Tabulka hlavních ukazatelů

Když experiment běží, začne ukazovat výsledky v Leader Board. Leader Board zobrazuje nejvýkonnější modely v závislosti na vybrané modelové metrice spolu s algoritmem a přesností - accuracy. Můžete vidět detaily modelu a udělat následovní úlohy:

Vidět detaily modelu: klikněte na název modelu pro zobrazení detailů v dialogovém okně. Můžete vidět více modelů současně. Jsou zobrazeny následovní informace:

Vliv predikce - Prediction Impact: Zobrazuje důležitost atributů v pojmech cílové predikce modelů.

Zmateční matice - Confusion Matrix: Zobrazuje různé kombinace skutečných a předpověděných hodnot podle algoritmu v tabulce. Confusion Matrix slouží jako měřítko výkonnosti ML algoritmu.

Aplikace modelu - Deploy model: Vyberte model v Leader Board a klikněte Deploy pro aplikaci vybraného modelu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz