Hlavní obsah

Umělá inteligence a machine learning 33

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

9. 8. 7:23

Umělá inteligence a machine learning 33 zhrnutí

Článek

Co tedy o ML víme?

Víme, že dokáže reálně předvídat události.

Dokázal jsem to na laickém příklad výsledků F1 na GP Belgicka.

Víme že Oracle má ML zabudován do autonómní oblakové databáze.

Všechny statistické metody, algoritmy, postupy, všechno automatizováno.

Pozor, teď nejde o to, jestli do bude služit vám nebo lidstvu k dobru. Jde o to, že to funguje a je to technicky možné. Aby jste to správně chápani, ML nemá nic společného s pravdou. Jde o možnost statistických analýz a predikcí. A ty je samozřejmě možno upravovat těmi kdo systémy vládnou. Takže ano, ML bude taky SAMOZŘEJMĚ používán na lži a manipulaci mas.

Nám teď o to nejde, jde nám o tom, co systém dokáže a jak pracuje. Své části Oracle AutoML UI jsem obohatil o díly z Asimovovy útlé knížky I robot i úvahami o použití k predikcí výsledků F1.

Všichni víme že AI ML a DL se už dávno používá například ve vojenství. Například moderní válka si vyžaduje použití dronů jak víte. USA připravují armády minidronů které nebudou větší než řekněme hrách a budou létat v tzv. swarms, tj. po vzoru velkých svazků ptáků, kde každý kopíruje ptáky okolo sebe čímž se dosahuje harmonie svazku. Může to být nebezpečné jak jsem viděli na videu z Chile kde stovky ptáků naletěly na zem.

Najdu pro vás několik videí jak vypadají dnes inteligentní roboti kteří mají být nasazení v armádě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz