Hlavní obsah

Umělá inteligence a machine learning 34

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

10. 8. 8:16

Umělá inteligence a machine learning 34 - Python

Článek

Python je tzv. programovací jazyk vysoké úrovně. Pro laika tato věta vyvolává dojem chvástání. Ve skutečnosti jde o pravý opak. High level ve světě programování znamená, že jde o API - interface, neboli rozhraní, které umožňuje psát kód i začátečníkům rozpoznat ho k neprogramátorům. Tj. low level, jak jste už pochopili je pravý opak, psaní náročných operací přímo na kernel neboli jádro výpočtu, lidově „na železo.

Dlouho v oblasti aplikací vedla Java ale Python ji už dávno předstihl v popularitě a to díky své uživatelské přátelskosti - jeho příkazy jsou o moc lehčí než příkazy v Javě.

Python je tedy pro ML programování jazyk č.1 a proto stojí za to se ho začat učit.

Nabízím vám tedy tady 11-hodinový plný kurz od indické firmy Intellipaat.

Takže, bez dalších dlouhých řečí:

Python si můžete taky sami nainstalovat na svůj OS, váš linux by ho už mět mít defaultně, když ne tak v cmd pip install python, pak napsat python a objeví se vám python tzv. prompt tj počáteční poznávací znak, tři znaky větší než.

Ve Windows pak zkuste v cmd nejdříve napsat python, a když nic tak napište python na vyhledávač základní lišty a vytáhne vám instalátor - je to jenom 50M co potřebuje stáhnout, tj za minutu už můžete pracovat.

Šťastný Python !

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz