Hlavní obsah

Český prezident Petr Pavel a vyjmenování předsedy Ústavního soudu ČR

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
4. 8. 13:30

Český prezident mi začíná připomínat slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ten dojem jsem začala mít po včeřejší zprávě v českých médiích, že na motorce neměl helmu.

Článek

Český prezident mi začíná připomínat slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou. Ten dojem jsem začala mít po včeřejší zprávě v českých médiích, že na motorce neměl helmu. Podstatní problémy ČR neřeší. Teď jsou to nominace na ústavní soudce. Předtím byly pochyby v senátu o soudci Josefu Baxovi a v posledních dnech o soudci Róbertu Fremrovi. Ale média řeší hlavně jízdu prezidenta bez helmy. Všimla jsem si, že téma ústavních soudců z titulních stran rychle „zmizí“. Ale téma motorky a helmy včera večer byla „důležitá“.

Ztotožňuji se s jedním komentářem ze včerejší diskuse:

..třeba je to jen dobrý PR..takový malý český vrtěti psem …. tak jak se k tomu „frajersky“ postavil tak asi hned zapomeneme na jeho „prima“ nominaci ústavního soudce..

Jeho mluvčí jsem poslala mail už dne 31. 5. 2023. Ignorovala mně. Včera jsem přeposlala mail z 31. 5. 2023 třem novinářům z Deníku N cz. Bylo to ohledně ústavních soudců a Josefa Baxu. Jak jsem předpokládala, tak mně ignorovali. Ale hned v ten den vyšla v médiich momentálně nepodstatná správa o českém prezidentovi, jeho motorce a helmě. Umíte si představit, že při jeho ochrance by ho mohl někdo „jenom tak“ natáčet? Já né a chtěla bych vidět toho odvážlivce, který by se na to odvážil bez prezidentova souhlasu a bez souhlasu jeho ochranky.
Proto to považuji jenom za marketingový tah a odpoutání pozornosti od důležitějších tém v ČR. Teď jsou to ústavní soudci a nový předseda Ústavního soudu, který bude jmenovaný dnes. Neměli by se česká média raději víc věnovat tomuto důležitému tématu?

Toto je mail, který jsem poslala dnes Pražskému hradu:

Vážená pani Řeháková,

oslovuji Vás jako mluvčí prezidenta ČR ohledně volby ústavních soudců a žádám Vás už po druhé, abyste tyto informace neprodleně přeposlala, řekla prezidentovi ČR Petrovi Pavlovi. Nebo neprodleně osobně informovala.

Dne 31.5.2021 jsem Vám zaslala níže přiložený mail, kde jsem Vás poprosila o to, abyste můj mail přeposlala prezidentovi Petrovi Pavlovi.
Upozornila jsem Vás na navrhované kandidáty na ústavní soudce ČR Josefa Baxu a Danielu Zemanovou. Ignorovala jste mně. Oba soudci: Josef Baxa i Daniela Zemanová o mém soudním sporu věděli a neřešili situaci v  českém soudníctví. Předpokladám, že špatné zkušenosti s českou justici nemám jenom já.

Josef Baxa mi v roce 2015 napsal v odpovědi, že to řešit nebudou. Takže to nespadá pod Nejvyšší správní soud, který kryl v mém soudním případě průtahy vedení Obvodního soudu pro Prahu 5. Druhou žalobu jsem podávala v listopadu 2013 a konkrétnímu soudci můj soudní případ přidělili až koncem ledna 2016.  Přičemž to byl pracovní spor, co všichni vědí, že spěchá a oznámila jsem soudu, že jsem bezdomovec bez jakéhokoliv přijmu. No Josefovi Baxovi se to i tak nezdálo, že by o byly průtahy a že by vedení soudu Tome Frankič starší a Irena Bartoníčková porušili zákony.

Vše v pořádku se zdálo i Pavlovi Šámalovi, který je taky už ústavním soudcem. A žádné porušení zákona v mém soudním sporu neviděla ani Iva Brožová, ani Petr Angyallosy.

Trestní oznámení na tři soudkyně a dva přidělené advokáty soudem jsem podala a není to podle polície a státního zastupitelství trestní čin. Tak takové soudy zrušme, když soudci natahují čas, porušují zákony, svévolně mi změnili žalobu, advokáti se jich bojí a vše jim odsouhlasí. V žádné práci v soukromém sektoru se tahkle dělat nesmí, ale elitní soudci si toto dovolí a není to trestní, ani na kárnou žalobu.

Josefovi Baxovi, Pavlovi Šámalovi to nevadilo, oni činnost takových nemorálních soudců kryli a jsou ústavními soudci? Pavel Šámal měl právomoc jako předseda Nejvyššího soudu ČR podat kárnou žalobu na kteréhokoliv soudce v ČR. Neudělal to v mém soudním sporu, i když jsem ho o to několikrát žádala.

Josef Baxa byl předsedou Nejvyššího správního soudu ČR, který by takové případy měl řešit a taky to odmítnul.
Jak takoví lidi mohou být vůbec soudci a soudní funcionáři, když kryjou trestní činnost svých kolegů soudců?
A teď pravděpodobně bude podle médii Josef Baxa předsedou Ústavního soudu ČR?

Přičemž už senátor Tomáš Goláň tvrdil v jednom rozhovoru, že jsou na něho tlaky ohledně schvalování Josefa Baxy v senátu.

https://twitter.com/DVTVcz/status/1663262733922385931

Je tam krátké video a senátor Tomáš Goláň je v něm dost vystrašený…..

„Mám strach, že se špatně rozhodnu. A obávám se, že se k  prezidentovi nedostaly všechny informace,“ říká senátor ODS Tomáš Goláň k  napětí kolem kandidátů na ústavní soudce, které poprvé navrhnul horní komoře Petr Pavel.

🔗| Rozhovor sledujte ZDE: http://dvtv.ink/tomas_golan

Ale Tomáš Goláň zapomněl říct, že už při schvalování Pavla Šámala jsem jich žádala, že chci vystoupit v senátu a osobně se ptát Pavla Šámala, proč kryl trestní činnost soudců nižších soudů. Neschválili mi to a to jsem o to žádala mailem Jaroslava Kuberu v čase kdy ještě žil. Těsně po tom umřel.

Na koho se mám obrátit, když policii to nezajímá, prezidenti tyto dva pány v pohodě jmenovali za ústavní soudce. To v tomto státě prezidenti nepožadují žádní morálku a etiku u soudců?

Už při schvalování Pavla Šámala v senátu jsem poslala mail všem tehdejším ústavním soudcům ČR, aby zvážili, jestli je Pavel Šámal tím pravým kandidátem na ústavního soudce. Všichni mně ignorovali, včetně Pavla Rychetského, Tomáše Lichovníka, Jana Filipa, i Kateřiny Šimáčkové. Všichni.

Podstata je, že můj na začátku jednoduchý případ české soudy řeší od ledna 2011 a udělali ze mně bezdomovce. Přičemž jsem první soud vyhrála. Jenomže v ČR je v mém případě rozsudek jenom bezcenný papír, když má protistrana advokáta se správnymi kontakty na soudech. Neodvolali se, dokonce se vzdali práva na odvolání písemně hned po soudě.

Advokát protistrany Martin Krejza je z advokátní kanceláře Bedrna a spol. a dnes už nebohý Jiří Bedrna byl vysoce postaveným soudcem už za socializmu. Dělal předsedu Městského soudu v Praze a pak soudce Nejvyššího soudu ČSFR. Od roku 1993 dělal advokáta a zastupoval i prezidenta Miloše Zemana v jednom soudním sporu. Tuto informaci mám z médií. Advokáti jsou i jeho syn a dcera.

V čase prvního rozsudku v roce 2011 Jiří Bedrna ještě žil. Už první spor byl fraška: nedělal se zápis, protože prý asistentka měla dovolenou, soudkyně mně nechtěla vyslechnout, zastal si mně přísedicí, když jsem se velmi hlásila o slovo a poslouchal mně. Spor jsem vyhrála, protože nenašli na to paragraf, aby vyhrála protistrana.

Teď jsem si všimla, že chtějí zrušit přísedící při pracovních sporech. Možná to už schválili, nevím to přesně…Prý proto, že nechodí na jednání, jak v médiich uvedla Marie Benešová. To není argument. A to si soudci už budou dělat skutečně co chtějí…?

Pan prezident má sice omezené pravomoci, ale když místo toho, aby řešil ústavní soudce, tak se v médiich dozvídáme o jeho jízdě na motorce, tak se vážně ptám, proč neřeší podstatné problémy ČR? Jemu je jedno, koho vyjmenuje za ústavní soudce a koho vyjmenuje za předsedu a  místopředsedu Ústavního soudu ČR?

Když si pán prezident našel čas na ukrajinskou holčičku, aby se s ní setkal, tak si může najít čas i na řešení kvality ústavních soudců a na slovenskou bezdomovkyni.

Jeho kamarádka slovenská prezidentka Zuzana Čaputová o mém případě ví od prosince 2020, kdy jsem ji upozornila na to, že vyšetřování tunelování VSŽ Košice zastavil tehdejší policejní prezident SR Jan Pipta. Po odchodu z polície ho udělal společníkem ve své firmě Ladislav Drábik, bývalý viceprezident VSŽ Košice. Přičemž polície SR měla vyšetřovat Ladislava Drábika, Jana Smereka a Rezešovce (otec a syn, rok 2000) za tunelování VSŽ Košice.

A nedělejte si iluze, že ČR se to netýká. Týká se to, protože Rezešovci vlastnili i v ČR.

To, jaká situace je v SR, je vidět podle posledního odvolání ministra vnitra Ivana Šimka. Není možné, aby policejní funkcionáři se postarali o odvolání ministra vnitra proto, že nepodepíše vše, co chtějí…


O české občanství jsem jako nepohodlný svěděk slovenské kauzy požádala už dávno. Zamítli mi to s tím, ať jdu oficiální cestou. Bylo to za premiéra Jana Fischera. Jak můžu jako bezdomovec mít na kontě cca 123 000 Kč, což požadovali po Ukrajincích, když žádali o české občanství? Chudáci, museli si to „koupit od mafiánů“. Vím to přímo od jedné Ukrajinky, která české občanství získala. Bylo to v roce 2008, kdy takovou sumu požadovali mít na účtě, aby cizinec mohl získat české občanství! Nevím, jaké jsou teď podmínky pro získaní českého občanství, jakou sumu člověk musí mít na účtě.

Takže Ukrajincím, kteří teď utíkají před válkou, ČR pomáhá, ale Slovence, která tady pracovala a platila daně ne? Ja jsem utekla před slovenskou státní mafii a nefunkčním státem, ale v ČR to funguje podobně.
Mně na Slovensku nepomohla polície, prokuratúra, poslanci, prezidenti, ministri, předsedové vlády (Dzurinda, Fico, Palko…).
V ČR mi nepomohli ministri spravedlnosti (Pavel Blažek, Jiří Pospíšil, Robert Pelikán, Marie Benešová), úřad práce, ministr práce Jaromír Drábek, senátoři.....

Tak mi napište, proč jsem v ČR povinně platila daně, když mně všichni ignorují a nikdo není ochoten v státní správě nic řešit? A soudci už vůbec ne.
Už toto měl řešit Josef Baxa jako předseda Nejvyššího správního soudu ČR, že státní úřady nefungují efektívně a hledají důvod, proč to nejde. Neřešil to.

Tak si myslíte, že bude Josef Baxa kvalitní předseda Ústavního soudu ČR a má vůbec morální právo být ústavním soudcem když kryl v mém případě rozsáhlou trestní činnost soudců nižších soudů?
On je placený z peněz daňových poplatníků celý čas a pro českou justici, aby se od roku 1989 zlepšila, neudělal nic. To je povinnost soudců kvalitně pracovat a včas, ale nikomu z ústavních soudců to nevadí. Kdyby to vadilo, tak už dávno by požadovali, aby nekvalitní soudci podle jednotlivých případů odešli z justice.

A upozorňuji Vás pani Řeháková, že pokuď tyto informace nedáte prezidentovi Petrovi Pavlovi, tak kryjete trestní činy konkrétních soudců.
Oni za to berou plat a kdyby dělali efektivně, kvalitně a rychle, tak by bylo víc peněz v rozpočtu na jiné potřebné věci: například na dálnice.

A byla bych nerada, kdybyste zase všichni na Pražském hradě mlčeli, mlčeli by i novináři a mému okolí by nejaký dobrák dělal nachvály. To se totiž pravidelně stává.

To, jak velké možnosti „škodit“ mají státní orgány jsem pochopila, když se mi přimluvil na brigádě v jednom pražským obchodním centru cizí chlap a řekl mi informace, které neměl odkuď vědět. Jedině, kdyby byl od polície nebo od tajných služeb. Byl v civilu.
Přičemž moje fotka nikde oficiálně nefigurovala, nepsala jsem tehdy blog, neměl odkud o mně vědět.
Normálně za mnou přišel, že hledá konkrétní tovar, já jsem s ním šla, abych mu ukázala, kde to najde. Poděkoval a pak mi řekl ty info, které neměl odkuď vědět. Přestala jsem se usmívat a on mi to zopakoval ještě jednou a odešel.

A v ČR v Praze jsem měla problém sehnat si i brigádu, takže neříkejte mi, že mám šanci na normální život. Pokud tyto všechny svinstvá nevyjdou najevo, tak ty problémy mít budu.

Je velká ostuda, že pořádek na českých soudech vám musí dělat slovenská bezdomovkyně.
Buď ty soudci ať dělají pořádně nebo ty soudy rovnou zrušme.
A prezident, když může mluvit o důchodech a o jízdě na motorce, tak může řešit i kvalitu soudců. Je to jeho povinnost a pokuď vyjmenuje za předsedu Ústavního soudu ČR nekvalitního člověka, tak nevím, jestli by měl dělat prezidenta.

Nebo se spoléhá na svou imunitu a že on vše může? Vždyť případně natočí další nepodstatné video a běžní lidi na něco tak podstatného jako je volba ústavních soudců zapomene?

Nějak se to příliš začíná podobat tomu, co dělá Zuzana Čaputová na Slovensku: podstatné problémy neřeší.

Děkuji za kladné vyřízení a snad mi pomůžete.
Předpokladám, že asi ne, ale v tom případě byste neměli brát plat z peněz daňových poplatníků.

S pozdravem

Magdaléna Nadzamová

mail zaslaný 31. 5. 2023 11:06:58

Komu: marketa.rehakova@hrad.cz, jana.vohralikova@hrad.cz, vaclav.pelikan@hrad.cz
Kopie: jaroslav.zajicek@hrad.cz, zdenek.hejhal@hrad.cz

Vážená pani Řeháková,

dovoluji si Vás oslovit jako mluvčí prezidenta České republiky.

Prosím Vás, přepošlete tento mail prezidentovi ČR. Mělo by ho to zaujímat jako prezidenta ČR, jaké kandidáty navrhnul za ústavní soudce.
Mělo by ho to zajímat proto, že má výborné vztahy s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Není to možné, aby mi ničili život nejenom na Slovensku jako nepohodlnémi svědkovi tunelování VSŽ Košice, ale stejně to funguje i ČR. Všichni soudci, včetně Baxu mi nepomohly, když jsem se ho prosila o  pomoc s českou justicí. A to byl na funkci předsedu Nejvyššího správního soudu ČR. A i tak nekonal.

To, jaký je pořádek na Slovensku, o tom svědčí dvě videa: Mafia na východě a rozhovor s bývalým poradcem prezidentky Čaputové.

Můžete mně ignorovat, ale i tak jednou praskne, jak v ČR funguje justice. Donekonečna to takhle nejde.

Není to ostuda, že nepohodlnému svědkovi ničíte život přes justici v dvou státech. Vy tomu říkáte demokracie?

Josef Baxa teď mluví v senátu a to, co říká je v rozporu s tím, co dělal v mém případu.

S pozdravem

Magdaléna Nadzamová

Článek s přílohami byl uveřejnený na tomto odkazu:

https://popelka.blog.pravda.sk/2023/08/04/cesky-prezident-petr-pavel-vyjmenovani-predsedy-ustavniho-soudu-cr-a-prezidentova-jizda-bez-helmy-na-motorce/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz