Článek
1) že Ústavní Soud může samostatně navrhovat změny v ústavě v souladu s vyvíjející se demokracií v čase, ( nevím, asi ne, na to máme parlament).
2) Ústavní Soud vidí porušování současné ústavy, a nic s tím nedělá. Tady si myslím, že chybí náprava. Ústavní Soud by mohl. kdyby to bylo možné, své stanovisko alespoň zveřejnit v některém veřejném právním tisku.
3) Ústavní Soud řeší pouze podněty stěžovatelů na domnělé porušování ústavy. Tím pádem pracuje pouze na zakázku.
Jsem rád, že ÚS máme. Jenom nevím zda je to dost.