Hlavní obsah

Jak OpenAI pomáhá marketingovým profesionálům zlepšit email marketing

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Martin Krček

ChatGPT a Email marketing (generováno pomocí Midjourney)

1. 4. 17:02

V dnešní době digitálního marketingu je email marketing stále důležitým nástrojem pro komunikaci se zákazníky. Podíváme se, jak OpenAI může pomoci marketingovým profesionálům

Článek

V dnešní době digitálního marketingu je email marketing stále důležitým nástrojem pro komunikaci s potenciálními a stávajícími zákazníky. OpenAI, pokroková umělá inteligence, může pomoci marketingovým profesionálům a digitálním agenturám vytvářet efektivní emailové kampaně, které přinášejí lepší výsledky. V tomto článku se zaměříme na příklad odpovědi klientovi na nízkou účast na jeho tiskové konferenci.

Pokud jste zaznamenali nízkou účast na tiskové konferenci, může to být příležitost pro zlepšení vašeho email marketingu. OpenAI vám může pomoci analyzovat vaše stávající emailové kampaně a identifikovat oblasti, které by mohly být vylepšeny. Následující příklady ukazují, jak OpenAI může napomoci k lepšímu email marketingu:

  1. Personalizace e-mailů: OpenAI může analyzovat preference vašich cílových skupin a pomoci vám vytvořit personalizované e-maily, které osloví jednotlivé příjemce. Personalizace e-mailů zvyšuje pravděpodobnost otevření e-mailu a zlepšuje celkovou účinnost vaší kampaně.
  2. Optimalizace předmětu e-mailu: OpenAI může analyzovat, které předměty e-mailů mají nejvyšší míru otevření a doporučit vám nejlepší možnosti pro vaši konkrétní kampaň. To zvyšuje šance, že váš e-mail bude otevřen a přečten.
  3. Segmentace kontaktů: OpenAI může pomoci s identifikací a segmentací vašich kontaktů na základě různých faktorů, jako jsou zájmy, demografie nebo chování. Tímto způsobem můžete vytvořit cílenější a relevantnější e-mailové kampaně pro jednotlivé skupiny zákazníků.
  4. Testování a optimalizace: OpenAI může provádět A/B testování různých verzí e-mailů, což vám pomůže určit, které prvky jsou nejúčinnější. To vám umožní neustále zlepšovat a optimalizovat vaše e-mailové kampaně, což vede k vyšší účasti na akcích, jako jsou tiskové konference.
  5. Návrh e-mailových šablon: OpenAI může navrhovat e-mailové šablony, které jsou atraktivní a responzivní pro různá zařízení a prohlížeče. To zlepšuje čitelnost a zkušenosti příjemců, což zvyšuje šance na účast na vašich akcích.
  6. Analýza odezvy na e-maily: OpenAI může analyzovat metriky vašich e-mailových kampaní, jako je míra otevření, kliknutí, odhlášení nebo konverze. Tato data vám poskytnou cenné informace o tom, jaký obsah nejlépe rezonuje s vašimi zákazníky a jak můžete zlepšit budoucí e-mailové kampaně.
  7. Automatizace e-mailových kampaní: OpenAI může také pomoci s automatizací vašich e-mailových kampaní na základě chování uživatelů, což vám umožní zaslat správný obsah ve správný čas. Tato strategie zvyšuje relevanci vašich e-mailů a zlepšuje výsledky vašich kampaní.
  8. Predikce a doporučení: OpenAI může předpovědět, jaké typy e-mailů nebo akcí budou mít nejlepší výsledky pro vaše zákazníky, a poskytnout vám doporučení pro vaše budoucí kampaně. To vám umožní lépe plánovat a optimalizovat své marketingové strategie.

Využitím OpenAI pro zlepšení vašeho e-mailového marketingu můžete dosáhnout lepších výsledků a zvýšit účast na akcích, jako jsou tiskové konference. OpenAI vám nabízí možnost přizpůsobit e-maily, optimalizovat předměty, segmentovat kontakty, provádět testování a analýzu, navrhovat šablony a automatizovat kampaně, což vše vede k úspěšnějším e-mailovým kampaním a spokojenějším klientům.

Rád bych vás informoval, že 13. dubna pořádám speciální workshop zaměřený na využití ChatGPT v email marketingu, kde se dozvíte všechny klíčové informace a praktické rady pro úspěšné kampaně s pomocí tohoto inovativního nástroje. Nezapomeňte se včas zaregistrovat, neboť kapacita je omezena a zbývá již pouze 8 volných míst. Těším se na vaši účast a společné sdílení zkušeností v oblasti využití ChatGPT v email marketingu!

Příklad napsání emailu od ChatGPT:

Zadání:

Jsem Account manager v PR agentuře Brněnské Hantec.

Klient: společnost Velikonoční Vejce a.s., marketingový ředitel Ing. Králík

Napiš formální a profesionální email:

- chápu jeho zklamání na tím, že účast mohla být vyšší

- ale více nez 70 novinářů je na Brno opravdu veliký úspěch

- již dnes se mi ozývají média se žádostí o rozhovor a vzorky

- navrhuji další setkání na Velký pátek, kde mu představím detailní analýzu

- těším se nashledanou

Vygenerovaný email:

Vážený pane Ing. Králíku,

dovolte mi, abych vás jménem naší PR agentury Brněnské Hantec upřímně ujistil, že chápeme vaše zklamání z účasti na nedávné tiskové konferenci společnosti Velikonoční Vejce a.s. Přestože jsme si přáli vyšší účast, je třeba zmínit, že přítomnost více než 70 novinářů na brněnské akci je skutečně velkým úspěchem.

Jsem rád, že vám mohu sdělit, že již dnes se na mne obrací zástupci médií s žádostí o rozhovory s vámi a o vzorky vašich produktů. To jen potvrzuje, že váš příběh a značka Velikonoční Vejce a.s. zaujaly zájem médií.

Rád bych vám navrhl další setkání, které bychom mohli uspořádat na Velký pátek. Během tohoto setkání bych vám rád představil detailní analýzu naší tiskové konference, doprovázenou návrhy na další kroky a možná zlepšení.

Těším se na osobní setkání s vámi a na další úspěšnou spolupráci.

S pozdravem,

[Your Name]

Account Manager

PR Agentura Brněnské Hantec

======= === == == ===== == ==

Závěrem:

31.3.2023 ráno jsem požádal ChatGPT-4, aby mi navrhla kampaň s nulovým rozpočtem na můj workshop o AI a ChatGPT. Nyní postupuji každý den podle jednotlivých kroků, po dobu 13 dní. Zde jsou aktivity na jednotlivé dny.

Zadání na dnešní den tedy bylo: ChatGPT napiš článek o tom, jak openAI může pomoci marketingovým profesionálům a digitálním agenturám. Téma: email marketing + Uveď to na příkladu odpovědi klientovi na nízkou účast na jeho tiskové konferenci

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz