Hlavní obsah
Umění a zábava

Albem „Tichá radost“ vstupuje skupina Mrakoplaš do druhého čtvrtstoletí svého působení

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mrakoplaš
17. 3. 21:00

Atmosférický band Mrakoplaš vydává 17. března svou novou studiovou nahrávku „Tichá radost“.

Článek

V jedenácti skladbách mísí pražská čtveřice prvky folku, blues a rocku s osobními příběhy o docenění drobných potěšení i hýčkání krásných smutků. Novinku na koncertním křtu 5. dubna v Malostranské besedě pokřtí jedna z nejvýraznějších osobností české bluesové scény Jan Spálený.

„Mrakoplaš – to je noblesní, rockem vonící muzika, lehce posmutnělé barvy, s epickými texty. Muzika prostá jakékoliv chlapácké manýry a planého exhibování,“ říká o skupině kmotr alba Jan Spálený. „Po několik let, když se s hudbou Mrakoplaše potkám, je mi pěkně. Myslím na Cicerova slova: ‚Vlídnost plodí vlídnost‘.“

Desku doprovází videoklip ke skladbě „Déjà vu“ s hercem Pavlem Neškudlou (filmy Okupace, Já, Olga Hepnarová, Divadlo v Dlouhé) v hlavní roli.

Kapela Mrakoplaš letos slaví 25 let od svého založení. Kromě jiných akcí, které k tomuto jubileu připravila, nahrála i zmíněnou dlouho avizovanou novou desku, která vychází v březnu . Toto tématické album by mělo mít opět dynamický a syrový zvuk, podobný tomu, který fanoušci kapely znají z jejích koncertů a nebo z předchozí desky „Hlídač“. Novinkou na „Tiché radosti“ ale jsou hosté, kteří obohatili aranže a výsledný zvuk kapely a dali písničkám to, co si členové skupiny přáli ve svých představách.  Natáčelo se postaru, analogově, s důrazem na kvalitu nahrávky a na atmosféru, která by pak měla být znát i v obývácích, autech, sluchátkách, nebo všude tam, kde Mrakoplaše fandové obvykle poslouchají.

Zdroj: Mrakoplaš

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz