Hlavní obsah
Knihy a literatura

Vyšla kniha Arakain - History 40

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Josef Beník/Arakain

Arakain - live 40

14. 4. 9:23

Před nedávnem se na trh dostala kniha mapující dosavadní 40letou historii jedné z našich nejúspěšnějších metalových smeček, pražské kapely Arakain.

Článek

Skupina Arakain je na naší hudební scéně úctyhodných čtyřicet let. Začínala v „undergroundu“, postupně se propracovala mezi českou heavymetalovou elitu a nakonec se stala legendou. Ačkoli prošla mnoha peripetiemi, všechny nepřízně osudu přestála – i díky svým věrným fanouškům. Především jim je určena tato výpravná kniha, která nabízí podrobný a ucelený přehled vývoje skupiny od jejích počátků v roce 1982 až do výročního koncertu ke čtyřiceti letům v pražském O2 Universu.

Publikace „Arakain – History 40“ je nabitá fakty. Mapuje minulost a tvorbu skupiny rok po roce, zabývá se jednotlivými alby a významnými koncerty, sleduje okolnosti vzniku nejznámějších písniček. Popisuje milníky historie kapely, ať už to byly chvíle slávy či propadu, potyčky s politickou mocí nebo příchody a odchody muzikantů.

Foto: Daranus/Arakain

Kniha je vybavena rozsáhlou, často raritní obrazovou fotodokumentací. Také v ní najdete přehlednou diskografii skupiny a profily všech členů, kteří se v ní vystřídali. Kromě toho obsahuje velké množství odkazů na tištěné i webové zdroje informací o Arakainu, jež pravověrní fanoušci jistě ocení.

Společnými autory publikace jsou Tomáš Barančík a Jiří Urban.

Zdroj textu: Daranus

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz