Hlavní obsah

Markéta Pekarová Adamová obdivuje arabskou kulturu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Navrátil Stanislav / Novinky.cz

„Muslimové ani islám nejsou nebezpečím“ tvrdí celá léta Pekarová Adamová a osočuje Okamuru z domnělé xenofobie a Babiše z protimigrační politiky a odmítání syrských sirotků. Po událostech v Izraeli by se měla za svoji neprozíravost omluvit.

18. 11. 23:19

Její postoj je konzistentní, což vyjádřila zvěčnělým tetováním jmen svých nejdražších v arabštině na své levé paži. „Jsou to jména mojí rodiny. To písmo se mi vizuálně líbí,“ řekla Novinkám.

Článek
Foto: Navrátil Stanislav

ميروسلاف، زلاتا، مارجريت، دانييلا مارتن

Na ruce má v arabské transkripci vytetována jména Miroslav, Zlata, Margarit, Daniela a Martin. „Už ho mám tak dlouho a ve společnosti je taková tolerance k tetování, že by to snad nikoho nemělo pohoršovat,“ dodala předsedkyně TOP09.      

Doufejme jen, že tuto známou cestovatelskou aktivistku nenapadne letět šířit lásku do Izraele. Tam by se nemuselo tetování setkat s pochopením. Podobné narativy může evokovat také její výrazná spona ve tvaru srdce, které se stalo ústředním motivem Festivalu arabské kultury pořádanému v Plzni a Praze.

Foto: Navrátil Stanislav / www.hedvabnastezka.cz

Festival arabské kultury

V pozvánce na akci se mimo jiné píše: „Blízký východ v sobě ale ztělesňuje tu životní lásku, kvůli níž se budete vracet znovu a znovu. Blízký východ je láska. Láska k těmto lidem totiž pramení z respektu a obdivu za to, čím si mnoho z nich ve svých životech prošlo, s čím se museli vyrovnat, ale nezdráhají se rozdávat úsměvy na potkání a jejich pohostinnost a ochota je často předchází…“

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-inzenyrka-s-tetovanim-v-arabstine-kdo-je-nova-predsedkyne-top-09-pekarova-adamova-40304698

https://www.hedvabnastezka.cz/arabfest-uz-brzy-v-plzni/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz