Hlavní obsah

Pohádka o navrácení prezidentské standarty uvědomělými zločinci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Navrátil Stanislav

Generál nad podivnou plachtou s patrnými modrými námořnickými pruhy.

3. 11. 9:39

20. září 2015 byla z Pražského hradu skupinou Ztohoven odcizena prezidentská standarta. Lupiči později po krádeži státní symbol rozstříhali na 1 152 dílů. Prapor rázem připomínal puzzle.

Článek

Útržky státního symbolu skončily v obálkách a ty pak rozdali mezi náhodné lidi. Policejní Útvar pro ochranu prezidenta ČR zadržel tři pachatele ve věku od třiatřiceti do jedenačtyřiceti let. Bylo zjištěno, že jde o muže, kteří již mají trestní minulost. Příslušníci ochranné služby je sice předali pražským policistům, ale standartu se policii najít nepovedlo.

Foto: Navrátil Stanislav

Opava standarty

Této skutečnosti využil o 8 let později ve své prezidentské kampani generál Petr Pavel. Oznámil, že původní prezidentská standarta existuje a nebyla úplně zničena, jak se povídalo. Dohodl se prý se zloději na kompromisu o navrácení vlajky s jedinou podmínkou, že se prezidentem nestane expremiér Andrej Babiš, ale sám generál Petr Pavel… Na tuto vskutku nezištnou a bohulibou nabídku voliči podle kalkulu slyšeli a v euforii generála svým prezidentem zvolili. Hodnotový prezident pravdy a pořádku také nechal ihned po své inauguraci tento symbol důstojnosti vyvěsit. Lid jásal. Král je mrtev, ať žije král. O pravosti standarty oklamaný volič nepochyboval. A tím by mohla tahle prostoduchá pohádka skončit. Karma je ale naštěstí zdarma. Tíži svědomí z falešné standarty přece jen prezident neunesl a žerď vlajky dopadla na hlavu nevinného vojáka.

Foto: Navrátil Stanislav

Tumáš…!

Foto: Navrátil Stanislav

Trefa…

Foto: Navrátil Stanislav

Dej to sem, než někoho zabiješ.

Tak už to v životě chodí. Lež a nenávist se ještě dlouho lehce porazit nenechá.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz