Hlavní obsah

Uvědomělá údernice Černochová

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Navrátil Stanislav
9. 11. 15:56

Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vyzvala kvůli rezoluci OSN vyzývající mimo jiné k humanitárnímu příměří mezi radikálním palestinským hnutím Hamás a Izraelem k vystoupení Česka z Organizace spojených národů.

Článek

V souvislosti s hlasováním OSN Černochová na sociální síti X uvedla, že se za ni stydí a Česko nemá v organizaci fandící teroristům co dělat.

Den před odletem na Blízký východ padla mise ministra Jozefa Síkely, který měl v Saúdské Arábii jednat mimo jiné o dodávkách ropy. Čeští politici si tedy nepomohli řečmi o vystoupení z OSN či focením se na proizraelské demonstraci.

Foto: Navrátil Stanislav

vlaječky

Jako příklad je vyjádření ministryně obrany Jany Černochové (ODS a  vystoupení premiéra Petra Fialy a dalších ministrů na proizraelské demonstraci, při které si i ministr Síkela pořídil snímek v izraelské vlajce. Saúdové se mohli obávat, co by výše popsané aspekty mohly vyvolat u veřejnosti.

Návštěva premiéra Petra Fialy v nejbohatší zemí Afriky Nigérii byla také zrušena. Podle diplomatických zdrojů nigerijský krok může také souviset s českou podporou Izraele v OSN.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz