Hlavní obsah

Romský Festival v Frýdlantu: Slavnost Romské kultury a tradic

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ondřej Kači

Romský Festival v Frýdlantu: Slavnost Romské kultury a tradic

6. 9. 15:44

Frýdlant, malebné městečko v severní části České republiky, se chystá na událost, která rozjasní sobotu 16. září 2023. Tehdy totiž proběhne romský festival, který slibuje oslavit bohatou romskou kulturu a uměleckou scénu.

Článek

Romský Festival ve Frýdlantu: Slavnost Romské kultury a tradic

Frýdlant, malebné městečko v severní části České republiky, se chystá na událost, která rozjasní sobotu 16. září 2023. Tehdy totiž proběhne romský festival, který slibuje oslavit bohatou romskou kulturu a uměleckou scénu. Začátek festivalu je naplánován na 11:30 dopoledne, a slibuje to být den plný zábavy, hudby a vzrušujících kulturních zážitků.

Foto: Ondřej Kači

Roma Stage 2023

Oslava Romské kultury

Romský festival v Frýdlantu je příležitostí pro místní i návštěvníky objevit a oslavit bohatou a rozmanitou romskou kulturu. Bude to den, kdy se lidé setkají a slaví společně s romskými umělci, hudebníky, tanečníky a řemeslníky. Festival zároveň nabízí příležitost pro vzájemné poznání a porozumění mezi různými komunitami.

Bohatý program pro všechny věkové skupiny

Festival nabídne pestrou směs programů a aktivit pro všechny věkové skupiny. Mezi hlavními atrakcemi bude vystoupení romských tanečních souborů, kteří předvedou tradiční i moderní tance plné energie a vášně. Hudba bude hrát klíčovou roli, a to jak v podobě tradiční romské hudby, tak výkonů moderních romských hudebníků.

Jedním z vrcholů bude beseda se známým romským aktivistou Patrikem Kotlárem, který bude sdílet své zkušenosti a příběhy z všedního života Romů a diskutoval o výzvách a příležitostech, kterým Romové čelí.

Pro ty, kteří se zajímají o umění, bude k dispozici výstava „Významné osobnosti s romskou duší“, kterou připravil Bc. Zdeněk Guži. Tato výstava představí inspirativní romské osobnosti, které pozitivně ovlivnily společnost.

Kulturní spojení

Festival v Frýdlantu si klade za cíl spojit různé kultury a komunity. Bude to příležitostí k tomu, aby se lidé vzájemně poznali, sdíleli své příběhy a objevili krásu rozmanitosti. Událost podtrhuje důležitost kulturního dialogu a porozumění mezi různými etnickými skupinami.

Sledujte aktualizace

Sobota 16. září 2023, bude dnem plným slunce, smíchu a oslav romské kultury. Doporučujeme sledovat aktuality ohledně festivalu, abyste nezmeškali žádný z programů a aktivit.

Těšíme se na to, že společně s místními obyvateli i návštěvníky z různých částí republiky oslavíme bohatou romskou kulturu a vytvoříme den plný nezapomenutelných zážitků. Přidejte se k nám na romském festivalu v Frýdlantu a přispějte k vytvoření pozitivního a inspirativního prostředí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz