Hlavní obsah
Cestování

Chrám Ulun Danu Beratan

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ondřej Kliment

Chrám Ulun Danu Beratan / Foto: Ondřej Kliment

1. 12. 2022 8:21

Chrám Ulun Danu Beratan, neboli chrám jezerní bohyně plodnosti. Tento chrám byl postaven v roce 1633 na okraji jezera Beratan, který tvoří kráter vyhaslé sopky.

Článek

První výlet v Bedugulu jsme udělali do chrámu Ulun Danu Beratan, neboli chrám jezerní bohyně plodnosti. Po zaplacení částky, kterou si zřejmě oficír akorát vymyslel, jsme vstoupili do udržovaného areálu vodního chrámu. Tento chrám byl postaven v roce 1633 na okraji jezera Beratan, který tvoří kráter vyhaslé sopky.

Tento chrám je vyobrazený na bankovce 50.000 Rp.

Po cca hodinové procházce v areálu chrámu jsme vyrazili směrem k botanické zahradě. Měla se nacházet jen kousek od areálu chrámu podle mapky, kterou jsme dostali v hotelu. Po zadání do navigace, byla sice zahrada blízko, ale cesta k ní byla dosti oklikou. Zahrada se tyčí na kopci a navigace psala celkový čas 25 minut. No nic, přesto jsme vyrazili. Bedugul leží v nadmořské výšce cca 1500 m nad mořem, tudíž se tu mění počasí každou minutu. Po cestě nás zastihl déšť, a tak jsme zaběhli do první restaurace, dali si fresh juice a kuřecí stehno s  pálivou omáčkou a rýží. Když přestalo pršet dali jsme se na cestu zpět do hotelu. Po dešti bylo docela chladno. Po minutě chůze a myšlenkách jak dlouhá cesta nás čeká, zastavuje u nás bílé auto a my naskakujeme. Zastavila nám řidička z našeho hotelu, která zajišťuje zdarma transport pro hotelové hosty.

V Bedugulu je oproti jižnímu Bali, kde převládá balijský hinduismus, znát vliv islámu. Údolím se nesl zvuk z reproduktorů, svolávající věřící k modlitbě. Vcelku pošmurné počasí může vzít na kráse této oblasti, avšak nám se i přesto Bedugul moc líbil. Žádní nahánějící chlapíci, žádní prodejci, jen příroda, pár turistů a my.

Anketa

Plánujete chrám Ulun Danu Beratan navštívit?
Ano, plánuji cestu v horizontu jednoho roku
0 %
Ano, někdy v budoucnu
50 %
Ne, ale plánuji cestu na Bali
0 %
Akorát že vůbec
50 %
Celkem hlasovali 2 čtenáři.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz