Hlavní obsah
Příroda a ekologie

Je to prostě vše trochu jinak, nezjednodušujme problém se spalováním dřeva a plynu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

21. 11. 17:00

Celá problematika je mnohem složitější, pokud se podíváme na celý problém opravdu detailně.

Článek

Spalování dřeva je hodně specifické, od otevřeného krbu až po výrobu plynu ze dřeva a následné spálení tohoto dřevoplynu.

A tu se lze podívat na opravdové tepelné reaktory v domácím provedení, ale vyrobené naprosto profesionálně, kde teplota v šetibokém kotli bez mrtvých míst, které máme u klasických kotlů přesahuje teplotu 1200 st. C. Zde dochází k naprosto dokonalém spálení všech nežádoucích a škodlivých složek.

Byl vyvinut koncem devadesátých let v jednom profesionálním studiu, vyroben a testován. Zjistilo se, že kotel bezezbytku je schopen spalovat i jiné hořlavé sloučeniny, a to bez škodlivého vlivu na atmosféru. Bylo zde ale několik ALE, a proto byl nakonec kotel „zapomenut“ a nemluví se o něm!

Ale firmy jako „Acejko“ a jiné, pokud ještě existují pamětníci vědí, o čem to je!

Bohužel Zelení ekoteroristé mají dnes zelenou, a to je dojista bohužel i škoda, protože ne vše vede opravdu k tomu, abychom měli dnes, a hlavně zítra čistější povětří a planetu.

Pokud opravdu máte zájem se něco více dovědět a jít do hloubky problému, najděte si některé knihy vydané českým odborníkem na klima, panem profesorem Václavem Smilem, žijícím v Kanadě, ale některé knihy jsou přeloženy i do češtiny/E-kniha Brno/

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz