Hlavní obsah
Hry

Čarostíny, temná krajina, kde probíhají ty největší magické souboje

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Čarostíny

1. 11. 8:06

Novinka ze studia Unstable Games, které stojí za tituly jako Labilní jednorožci, nebo chlupatí zabijáci. Tentokrát předvádí nelítostné souboje malých mágů.

Článek
Foto: Pavel S

Obávaní stínomágové

Nejlepším stínomágem může být jen jeden, utkejte se v souboji magie a buďte to právě vy. V temném světě plném čár budete čerpat jeho energie, vylepšovat svá kouzla a ze stínů povolávat společníky na pomoc. Prostoru k úniku není mnoho, proto jednejte rychle a nekompromisně.

Foto: Pavel S

Stísněný herní prostor vám nedovolí se schovávat


Celý herní plán je složen z 3 základních hexových polí plus jeden za každého hráče, rozestavení je pevně dané. Každý má svojí desku postavy s počítadlem zdraví a stínové energie.

Foto: Pavel S

Základní strana hráčových desek

Cílem hry je eliminovat všechny protihráče, ti se střídají v tazích, ve kterých projdou třemi fázemi. V první získáte dostupné zdroje z hodu 5 kostkami a z dílku, na kterém se nacházíte. V druhé fázi máte možnost provést libovolné 4 akce. Mezi ně patří cestování o jeden hex, přehazování kostek, ochrana před prokletým krystalem (symbol na kostkách, který není možno přehazovat a na konci tahu ubírá jedno zdraví).

Foto: Pavel S

Herní prostor hráče

Dalšími důležitými akcemi je nákup kouzel a protikouzel, každý hex má svojí nabídku, nákup probíhá pomocí zdrojů a za další akční bod je možné nabídku vyměnit. Vaše dostupná kouzla můžete na protihráče seslat taktéž za zdroje a akční bod.

Foto: Pavel S

Karty protikouzel

V třetí fázi ztrácíte zdraví za každý prokletý krystal a získáváte stínovou energii ze zbylých úlomku stínů, díky kterým můžete změnit stínovou podobu a používat lepší kouzla i schopnosti společníka.

Foto: Pavel S

Herní desky po proměně


Čarostíny jsou lehkou soubojovou hrou s pravidly, která se rychle vžijí. Zvládají hrát i mladší děti, proto bych hru doporučil spíše k rodinnému hraní. Celkem velký podíl má náhoda v podobě zisku zdrojů, které jsou dost důležité a hráči s větším štěstím, se tak dokážou rychle vyzbrojit.

Foto: Pavel S

Karty společníků

Nastává i problém vyváženosti karet, s dobrou kartou se stanete neporazitelní. Hra je od tvůrců Labilních jednorožců, takže jde hlavně o zábavu, nečekejte žádné strategické souboje. Jako párty, nebo rodinná hra určitě najde oblíbence, už jen kvůli vzhledu.

Soubojová hra určená pro 2 až 4 hráče s doporučeným věkem 12+ a herní dobou do 1 hodiny. Česky vydává vydavatelství BlackFire, které mi hru zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz