Hlavní obsah
Hry

Cthulhu Wars - Prastaré zlo opět povstává, kdo se ujme vlády nad světem?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Cthulhu Wars: Duel

4. 11. 17:51

Prastaří dlouhá léta pustošili Zemi, aby se jednoho dne chopili vlády. Vládnout může ale jen jeden, který to bude, rozhodne souboj.

Článek

Jak už název může napovědět, jedná se o přepracovanou verzi hororové strategické hry čistě pro dva hráče s plnohodnotným zážitkem. Pravidla se mírně liší, ale i tak znalci budou jako doma. Tak vzhůru do světa, kde se zlo probouzí a lidstvo se chýlí ke konci. Který z Prastarých se chopí vlády nad Zemi?

Foto: Pavel S

V balení naleznete dvě frakce


Partie se hraje několik takzvaných cyklů, které se skládají ze 4 fází. Konec hry se spustí jakmile jeden z hráčů získá 30 a více bodů zkázy, nebo žeton Anihilace doputuje do Okamžité smrti. V obou případech se dohraje kolo a po sečtení bodů zvítězí hráč s největším výsledkem. První fáze cyklu je akční, kde hráči spotřebavávají svojí moc a střídavě vykonávají akce.

Foto: Pavel S

Hráčská deska Velký Cthulhu

Budete tak vyvolávat nestvůry, Prastaré, verbovat Kultisty, otevírat brány, přesouvat jednotky a další. Jednoduše budete pustošit svět a soupeře, přitom získavat grimoáry, které odemknou neomezenou bitvu a zpřístupní výhody.

Foto: Pavel S

Hráčská deska Černá koza

Boje mezi jednotkami probíhají pomocí kostek, kde 6 znamená zabití, 4-5 bolest, což je ústup na jiné pole a zbylé hodnoty nedělají nic. Před souboji i po můžete využívat své schopnosti, které dokážou dobře pomoci.

Foto: Pavel S

Souboje se vyhodnocují pomocí kostek

Po akční fázi příjde získavání moci podle vašich nasazených jednotkách a ovládnutých bran, výsledek určí v další fázi začínajícího hráče. Poslední fáze umožní provádět rituál anihilace, který se platí mocí a jeho cena stoupá. Výsledkem jsou získané body.

Foto: Pavel S

Herní plán


Toto je skromný popis dostupných akcí, v samotné hře toho na vás čeká mnohem více. Po otevření pravidel se neděste, ikdyž mají nějakých 33 stran, tak to jen proto, že je vše podrobně popsáno i s příklady.

Foto: Pavel S

Velký Cthulhu a Černá koza

Atmosféra hry má ten správný Lovecraftovský nádech po celý souboj ovládnutí lidstva, který probíhá velmi plynule a jste téměř pořád v akci. V krabici nenajdete žádné plasty, ale papírové figurky, které nevypadají vůbec zle. Jestli máte rádi agresivní souboje, nebo jste fanoušky temného světa H.P., nebo pokukujete po Cthulhu Wars a chcete si ho lehce osahat, toto je titul pro vás.

Foto: Pavel S

Kultisté a brány

Soubojová hra pro dva hráče s doporučeným věkem 8+ a herní dobou přes půl hodiny. Na český trh přináší a mně poskytlo vydavatelství BlackFire.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz