Hlavní obsah
Hry

Do Naší osady přichází Kutilové, poradí si se vším

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Naše osada: Kutilové

6. 11. 8:39

Kutilové jsou rozšíření hry Naše osada, do které přináší vylepšení pro vaše fachmany, nové úkoly a budovy.

Článek

Pro další růst vaší osady bude třeba povolat odborníky svého řemesla. Pošlete své fachmany na školení a zajistěte si tak ty nejlepší těžaře a stavitele. Vaše budovy budou pak jen vzkvétat, jak nikdy předtím.

Foto: Pavel S

Rozrostlá osada

Hlavním přídavkem jsou karty kutilů, které jsou oboustranné pro klasickou a těžší verzi. Při přípravě hry se vyloží na vlastní herní desku poblíž herního plánu ze základu do dvou sloupečků po čtyřech úrovních.

Foto: Pavel S

Základní herní plán s herní deskou pro kutily

Každý hráč začíná s prázdnými kartami schopností vyskládanými v řadě a do jejich výřezů umístí své fachmany. Ti jsou stejně použitelní, jak jste zvyklí, s tím rozdílem, že jejich výřez umožní použít jedno ze dvou vylepšení, které později získáte.

Foto: Pavel S

Prostor hráče s vylepšenými kutily

Je třeba jen dodržet vylepšení pro těžbu a pro stavbu, získáte tím více surovin, nebo slevu potřebného materiálu. Po vykonání akce máte možnost za suroviny koupit vylepšení prvního stupně, nebo navýšit o jeden stupeň stávající vylepšení.

Foto: Pavel S

Karty vylepšení kutilů

Mimo jiné je součástí rozšíření i 6 karet úkolů a 8 nových budov, jako jsou muzeum, galerie a radnice. Všechno zahrnuje nové druhy akcí.

Foto: Pavel S

Nové budovy

Kutilové nemění základní pravidla, jen přidávají další vrstvu s možností mnoho kombinací. Nijak výrazně se hra nezkomplikuje, stále jde o jednoduché principy, s kterými jde vymýšlet různé strategie. Zvyšuje tak zas o něco variabilitu hry. Rozšíření ocení všichni hráči, kteří nemají Naší osadu jen jako relaxační hru s hrstkou pravidel, ale chtějí se do ní hlouběji ponořit.

Rozšíření této budovatelské hry, která je určena pro 2 až 4 hráče s doporučeným věkem 10+ a herní dobou přes půl hodiny. Základ i rozšíření vychází u vydavatelství BoardBros, které mi hru poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz