Hlavní obsah
Hry

I pro děti kolem čtyř roků se najde zábavná hra - Chci zpátky své zoubky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Chci zpátky své zoubky

8. 11. 9:31

Malé děti nemusíte stresovat člobrdem, ukažte jim něco, kde mají i jiné možnosti a příběh.

Článek

Před začátkem hry se seznámíte s příšerkou jménem Mufík a s jeho zoubkovým problémem. Když totiž v noci pohodlně spí ve své posteli, občas jeho zuby vypadnou a vydají se za dobrodružstvím. Ráno je pak všude slyšet Mufíkův křik: „Chci zpátky své zoubky!“. Pomůžete mu je všechny najít?

Foto: Pavel S

Zuby před útěkem

Úkolem hry je získat všech 12 zoubků pro svoji příšeru. Ty si ukládáte na svojí herní desku a získáváte je ze zoubkové destičky.

Foto: Pavel S

Základní sestava kolotoče

Hráč, který je na řadě nejdříve roztočí kolotoč a tím zjistí jestli uspěl. Může mu padnout jedno ze dvou polí s jackpotem, čímž získá všechny zuby, které se nacházejí v nabídce. Další možností jsou políčka, která navyšují počet zubů v nabídce, nebo pole s dobráním karty.

Foto: Pavel S

Karty pomůžou vylepšit kolotoč

Pomocí karet si lze vylepšit kolotoč, za dvě stejné odhozené karty získáte kolotoč druhé úrovně, ten je rozdělen pouze na tři části (jackpot, dobrání karty a zisk jednoho zoubku).

Foto: Pavel S

Kolotoč vylepšíte na druhou úroveň pomocí dvou stejných karet

Za tři stejné karty máte třetí úroveň, u té jsou pouze dvě možnosti (jackpot a 1 zub).

Foto: Pavel S

Za tři karty je třetí úroveň, která zajistí příjem zubů

Jakmile je nabídka prázdná, ihned se přidají dva zoubky. V momentě kdy některý z hráčů získá všechny potřebné zuby, stává se vítězem.

Foto: Pavel S

Nabídka zoubků a balíček karet


Chci zpátky své zoubky je v podstatě dětská ruleta a to je hlavní lákadlo pro nejmenší hráče. Točivý kolotoč, kde nikdy nevíte co vám padne a navíc si ho můžete vylepšit. I ty nejmenší děti vydrží do konce partie, kterou jde odehrát opravdu do 15 minut, když se daří. Děti rády ukládají zoubky příšeře do tlamy a když jich rovnou získají i šest, to je něco.

Foto: Pavel S

Malá knížka s příběhem

K hře je přiložená malá knížka s příběhem, který děti dostane více do děje. Starší děti nad 8 let nejspíš příliš neosloví, ale pokud máte doma ty mladší, určitě vyzkoušejte, budete točit do zbláznění.

Rodinná hra pro nejmenší určená pro 2 až 4 hráče s doporučeným věkem 4+ a herní dobou do 15 minut. Na český trh přináší vydavatelství BlackFire, které mi hru zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz