Hlavní obsah
Hry

Jaké to je být kočkou na rybím trhu? Mlsné kočky vám to přiblíží

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Mlsné kočky

25. 10. 14:54

V této postřehové hře budete pomocí pletené kočičí tlapky lovit karty ryb, ale pozor na ostatní kočky, ty mají taky hlad.

Článek

Ocitnete se na proslulém korejském rybím trhu Jagalchi, kde se utkáte s ostatními kočkami o ty nejlepší kusy ryb, zatímco stařičtí prodejci si dávají odpolední šlofíček.

Foto: Pavel S

Chňapání karet kočičími tlapkamiVaším úkolem je pomocí pletené kočičí pracky nasazené na prstu získávat trojice stejných karet a následně za ně obdržet celkem 6 žetonu tlapek.

Foto: Pavel S

Plastové žetony o které bojujete

V každém kole všichni hráči na povel položí svojí tlapku na jednu kartu z nabídky, ta obsahuje karty v počtu hráčů +1. Pokud o konkrétní kartu má zájem pouze jeden hráč, kartu získává, jestli se na kartě objeví více tlapek, kartu bohužel nezískává nikdo a odhazuje se na odhazovací balíček.

Foto: Pavel S

Nabídka karet, je třeba předvídat, kdo má o co zájem

Před dalším kolem se odhodí karta nejvíce vlevo a doplní nabídka. Na konci každého kola se zkontroluje, zda některý z hráčů nemá dvě sady stejných karet po alespoň tří kusů.

Foto: Pavel S

Druhy karet

V takovém případě se karty bodují, za každou splněnou sadu získají hráči daný počet žetonů (znázorněno na typu karty), poté všichni hráči odhodí všechny své nasbírané karty a spustí nové kolo.

Foto: Pavel S

Pletené tlapky, které nasadíte na prst


Mlsné kočky jsou jednoduchou hrou zaměřenou na postřeh, které osloví hlavně menší hráče. Naučí je vyhodnocovat šanci na úspěch podle odhadu žádanosti určité karty a trochu předvídavost v případě, že se v nabídce objeví stejný typ karty několikrát. Děti určitě nadchne i zpracování, jak kreslené karty, tak hlavně pletené kočičí pracky.

Hru si zahrajete ve 2 až 6 hráčích s doporučeným věkem 5+ a herní dobou do půl hodiny. Česky vydává vydavatelství BlackFire, které mi hru zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz