Hlavní obsah
Hry

Karak 2 - hra, která nemůže chybět na Vánoce u žádné bojové rodiny

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Karak 2

20. 11. 9:16

Určitě jste slyšeli o deskové hře Karak, toto je volné pokračování, které dospělo se svými hráči v pokročilejší hru.

Článek

Hrozivý drak a tajemný Regent byli poraženi našimi hrdiny, odpočinek je ale nečeká. Hned co vylezou z kobek Karaku, zjistí, že na povrchu se začalo objevovat mnohem horší zlo. Temný generál je mocný, porazit ho i s jeho armádou bude vyžadovat více úsilí.

Foto: Pavel S

Temný generál je novým hlavním nepřítelem


Cílem hry je posbírat co nejvíce bodů za kameny duší, ty získáváte poražením nepřátel a samotného Generála, čímž hra končí. Hráči se střídají v tazích a mají k dispozici provést dvě akce, před každou akcí se hrdina může pohnout o jedno pole a tím i objevit (přidat) nové pole. Na objevené krajině se ihned objeví nepřítel, s kterým je třeba bojovat, to je jedna z akcí.

Foto: Pavel S

Nepřátel je několik a každý přinese odměnu

Mezi další patří těžba surovin, díky kterým můžete stavět a nabírat nové armády. Podstatnou akcí je i léčení, které probíhá na startovním dílku.

Foto: Pavel S

Dílky krajiny, z kterých těžíte suroviny

Na začátku potřebuje hrdina postavit své město, které dál rozvíjí a může tak verbovat jednotky lučištníků, rytířů a čarodějů.

Foto: Pavel S

Postavy nebojácných hrdinů

Lze postavit portál, nebo zvýšit počet akcí na tři. Při boji s nepřáteli se využívají kostky, každý hrdina má svou základní a k ní přidává kostky svého vojska a dalších výhod, jejich počet je ovlivněn úrovní jeho slávy.

Foto: Pavel S

Deska hráče s vybavením a možnostmi ve městě

Na hodu kostkami je důležitý počet padlých mečů, ten musí dorovnat, nebo převýšit sílu protivníka. Po jeho porážce získáváte různé předměty, amulety a kouzla, kterými zvyšujete sílu svého hodu. Místo odměn někdy narazíte na kameny duší, z kterých máte vítězné body.

Foto: Pavel S

Hromada kostek a surovin s žetony


Oproti prvnímu Karaku máte zde více možností a několik drobností, na které třeba myslet a vylepšovat. Opět musíte svého hrdinu vyzbrojit, abyste měli šanci proti Generálovi, tentokrát nestačí jen pár mečů, ale i početné vojsko, které během bitvy lehce prořídne.

Foto: Pavel S

Hrdinové mají své vlastní speciální schopnosti

Každý hrdina má své výjimečné schopnosti, někdy i pomocníky, s kterými nabídne různé strategie. Dřevěné suroviny vypadají dobře, ale mohly být větších rozměrů, stejně tak ikony na polích a vytáhnout kostky z insertu, to chce drobné prsty. Karak 2 je pro rodiny, které už mají více her za sebou, není nutné znát první díl, i když v některých pravidlech to bude výhodou pro pochopení. Zde se otevírá nový příběh, nic vám tak nebrání zažít jedno velké výpravné dobrodružství u vašeho stolu.

Foto: Pavel S

Herní pole se postupně rozroste

Volné pokračování rodinné hry určené pro 2 až 5 hráčů s doporučeným věkem 10+ a herní dobou okolo 1 hodiny. Vychází u vydavatelství Albi, které mi hru zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz