Hlavní obsah
Hry

Korál - logická hra, kterou zahrajete do 20 minut i sólo

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Korál

11. 11. 8:07

Hledáte rychlou hru na přemýšlení, kterou si zahrajete i s dětmi, nebo klidně sami?

Článek

Společně s ostatními hráči vybudujete korálový útes pomocí barevných dílků. Vaše dílo se bude rozrůstat do prostoru v křehký útvar, ale jen jedna odrůda se stane dominantní a tím pádem vítězem.

Foto: Pavel S

Z barevných dílků budete budovat společný korál


Tvarově jsou dílky stejné, liší se pouze barevně, každá barva představuje jiný druh, který je znázorněný i symbolem. Každý hráč hraje za jeden druh (barvu) a podle počtu soupeřů obdrží počet dílků neutrální barvy a všechny své dílky. V plném počtu se neutrální barva nepoužívá.

Foto: Pavel S

Základní karty rozestavení a bodovací karty pro sólo hru

Než začne samotná hra, je třeba postavit základní korál, buďto podle připravených startovních karet, nebo postupným přikládáním dílků jednotlivých hráčů, dokud se nezakryje celý dílek skály. Přípravu hráči zakončí položením svého korálového žetonu podle daných podmínek.

Foto: Pavel S

Žetony hráčů a čtverec skály

Dále se hráči střídají v tazích do doby, než některý z nich spotřebuje všechny své dílky, tím se spustí závěr s posledními možnostmi přiložit dílky. Ve svém tahu máte na výběr z akce růst a pohyb. Pomocí růstu přikládáte ke korálu dílky tak, aby se celá jedna plocha čtverce dotýkala plochy čtverce, na kterém je váš žeton.

Foto: Pavel S

Hraje se o nejvíce viditelných dílků z horního pohledu

Pomocí pohybu je možné přemisťovat žeton, pohybujete se pouze rovně a pravoúhle, bez výškových rozdílů a nesmíte na políčka vlastní barvy. Konečné bodování probíhá z horního pohledu, převažující barva vyhrává.

Foto: Pavel S

Postavený korál s žetony hráčů


Korál není nijak pravidlově náročný, složitější je vymyslet ideální uložení. Během hry překrýváte soupeřům dílky, pomocí neutrální barvy jde šikovně využít možnost růstu do výšky, někdy se zadaří protihráče zablokovat a nezbyde mu nic jiného než se přesunout, což mu zabere dva tahy.

Foto: Pavel S

Během sólo módu losujete dílky z pytlíku

Hra nabízí i propracovaný sólo mód, kde využíváte všechny dílky a budujete korál, který se oboduje podle bodovacích karet. Na výběr máte i z týmové hry, nebo chaotické, vždy ale stihnete partii zahrát do 20 minut. Korál je všestranná záležitost, jako výplňovka, rodinná hra a určitě jako sólový hlavolam.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz