Hlavní obsah
Hry

Na prodej - staňte se úspěšným makléřem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Na prodej

27. 10. 10:29

Jednoduchá aukční karetka, která je odzkoušena věkem. Velmi návyková takzvaná vyplňovačka, kde když se zadaří, prodáte pokoj v kanále za pár tisíc dolarů.

Článek

Levně koupit, draze prodat. I takhle by se dala shrnout tato hra na realitní makléře. V první části se budete snažit nakoupit co nejlukrativnější nemovitosti, samozřejmě co nejlevněji a v druhé polovině je prodat s co největším ziskem. Jen ten nejbohatší makléř může být vítězem.

Foto: Pavel S

Ve hře jde o to být nejbohatším makléřem


Cílem hry je získat co nejvíce peněz. V první části probíhá nákup nemovitostí, začínající hráč nabídne libovolný obnos svých peněz (pokud má zájem), další hráč po směru hodinových ručiček musí nabídnou větší sumu, nebo odstoupit a vzít si z nabídky kartu nemovitostí s nejnižší hodnotou a polovinu své nabídnuté částky.

Foto: Pavel S

Probíhající aukce nemovitostí

Takto se stále přehazuje nabídka, dokud všichni hráči, kromě jednoho neodstoupí. Vítěz získá nejsilnější kartu, ale přijde o všechny nabídnuté peníze, v nadcházející aukci se stane začínajícím hráčem. První část hry probíhá do rozebrání celého balíčku karet.

Foto: Pavel S

Nejslabší a nejsilnější karty nemovitostí

V druhé části přijde na řadu prodej nemovitostí. Každé kolo se vytvoří nabídka šeků v počtu hráčů a současně každý tajně před sebe vyloží jednu ze svých získaných karet. Podle hodnoty karet získávají hráči šeky (nejhodnotnější karta znamená nejvyšší šek).

Foto: Pavel S

Prodej nemovitostí

Jakmile se prodají všechny nemovitosti, hráči si sečtou získané šeky a zbylé peníze. Nejbohatší se stane vítězem.

Foto: Pavel S

Mezi kartami naleznete různé nemovitosti


Na prodej je titul, který má již více jak 25 let a dočkal se nového vydání. Hra je oblíbená kvůli svižnosti, délce partie, ale hlavně pro svoji zábavnost. Málo komu se zadaří prodat starou krabici za pár tisíc dolarů. Jednoduchá pravidla vysvětlená během přípravy a její nenáročnost vtáhne do hry i malé hráče. Tato dobře vypadající výplňovka nejlépe vynikne ve vyšším počtu hráčů. V malé krabičce velmi návykový filler.

Hra je určená pro 3 až 6 hráčů s doporučeným věkem 10+ a herní dobou do 30 minut. Na český trh přináší vydavatelství TlamaGames, které mi hru zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz