Hlavní obsah
Hry

Na této Základně se experiment s DNA příliš nepovedl

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Základna

26. 10. 7:59

Základna je hrou pro dva hráče, kde se jeden chopí skupinky průzkumníků a druhý humanoidů. Komu se podaří uprchnout na svobodu z brzo explodujícího místa?

Článek

Průzkumná akce do tajné základny odkryje vaší jednotce nemilé překvapení, nejen že se spustí samo destrukční systém, ale genetický experiment s lidskou a zvířecí DNA nejspíše neproběhl podle plánu. Nezbývá moc času nalézt v labyrintu chodeb východ, cesta je obtížná a hlavně, nejste v základně sami. Podaří se vám uniknout dřív, než modifikovaným humanoidům?

Foto: Pavel S

Rozehraná hra

Cílem hry je během 20 kol dostat všechny své 3 jednotky na protilehlou stranu herního plánu, ten je vytvořen z náhodně umístěných 25 dlaždic do sítě 5×5. Každý hráč má svoji stranu se startovními poli, které jsou naproti sobě.

Foto: Pavel S

Startovní pole se náhodně umístí

Na ně si umístí své 3 kameny (jednotky) a hráč za Humanoidy začíná, dále se střídají v tazích. Ve svém tahu provedete celkem 3 akce, které můžete provádět v libovolném pořadí. Na výběr je z pohybu a manipulace s dlaždicemi.

Foto: Pavel S

Oba týmy v poli

Pohybovat se lze jen na odkryté dlaždice a přes volné průchody, v místě kde skončíte svůj tah, nesmí být žádná vaše jednotka. Když vstoupíte na dlaždici s protihráčovou jednotkou, vyhazujete ji na startovní pole. Mezi manipulace s dlaždicí patří odkrytí, nebo natočení volných průchodů, takto můžete manipulovat pouze s dílky, které sousedí s vaší jednotkou a mají volný průchod.

Foto: Pavel S

Blokování protihráče

Jakmile se vám podaří dostat kámen na protihráčovou stranu, získáváte bonusovou akci, tu můžete využít v příštím tahu ke klasickým akcím, nebo k posunu počítadla kol.

Foto: Pavel S

Počítadlo kol

Základna je hrou o strategických tazích, už první rozmístění startovních polí rozjíždí plány. Hráči se musí chytře blokovat, třeba jednotkou v místnosti otočené zdí k jeho průchodu, nebo samotným zablokováním protilehlého startovního dílku, z kterého vás už nikdo nedostane.

Foto: Pavel S

Obě jednotky

Často každý tah ovlivňuje vývoj a je třeba se přizpůsobovat aktuálnímu prostředí. Počáteční náhodné rozmístění dlaždic zajistí variabilitu a jednoduchá pravidla v podstatě o dvou akcích dělá ze hry přístupný titul pro velký záběr hráčů, klidně i velmi mladých. Základna je pro hráče, kteří rádi strategizují a jsou schopni reagovat na aktuální situaci. Za pár korun výborná duelovka.

Tuto hru pro dva vydává vydavatelství Dino, které mi ji zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz