Hlavní obsah
Hry

Naše osada - tak to dopadne, když se do práce dají pořádní fachmani

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Naše osada

3. 11. 8:16

Naše osada je tu zpět v dotisku, tato relaxační hra by neměla chybět v žádné sbírce.

Článek

Po objevení dokonalé půdy za odlehlými horami nezbývá nic než se dát do práce a vybudovat malebnou osadu. Vše potřebné najdete v okolí, stačí dát dohromady pár zkušených fachmanů, dobře se o ně postarat a stát se tak nejváženějším stavitelem v nově vzniklé osadě.

Foto: Pavel S

Fachman v práci

Cílem hry je získat co nejvíce bodů během čtyř kol. Body získáváte průběžně za nové stavby, plnění úkolů, na konci kol a za zbylé mince. Hráči se střídají v tazích, dokud nevyužijí všechny své fachmany.

Foto: Pavel S

Herní plán s rozehranou hrou

Herní plocha je pomyslná čtvercová síť, na které naleznete lesy, jezera a skály, z kterých těžíte suroviny. Volné čtverečky jsou takzvané louky, místa, která využíváte pro své tahy, ve kterých máte na výběr z těžby a stavby budov.

Foto: Pavel S

Kolo skončí, jakmile všichni fachmani mají práci

Umístěním fachmana na louku získáte všechny suroviny z jeho okolních 8 políček, včetně budov (z cizích po zaplacení poplatku).

Foto: Pavel S

Dílky s budovami

Využitím fachmana ke stavbě postavíte na volnou louku libovolnou budovu z nabídky, pro kterou máte potřebné suroviny. Stavbu označíte svým domečkem a v dalších kolech je možné těžit z její produkce. Na konci každého kola je třeba nakrmit všechny své fachmany, hladoví uberou 3 body.

Foto: Pavel S

Počítadlo a místo pro akci stavba

Naše osada je pravidlově velmi přístupná, věkovou hranici bych se nebál snížit. Při své jednoduchosti nabízí hodně možností taktizovat, díky osobním úkolům budete každou hru rozvíjet jinou cestou. Oboustranný herní plán s rozdílným terénem, nevyužívání všech žetonů budov a úkoly, to vše zajistí velkou znovu hratelnost.

Foto: Pavel S

Krásné dřevěné komponenty

Dobře hratelné ve všech počtech hráčů, partie probíhají plynule, herní doba se nijak neprotahuje. Naše osada má široké využití, jako rodinná hra, vstupní do worker-placementu, nebo i oddechovka s přáteli.

Rodinný worker-placement určený pro 2 až 4 hráče s doporučeným věkem 10+ a herní dobou 45 minut. Titul vychází u vydavatelství BoardBros, které mi hru zároveň poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz