Hlavní obsah
Hry

Několika hodinová zábava s Jízdenky, prosím! Legacy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Jízdenky, prosím! Legacy

6. 11. 18:53

Vláčková hra Jízdenky, prosím! patří mezi klasiky rodinných her. S legacy verzí nabízí zcela jiný a nezapomenutelný zážitek.

Článek

Legendy západu vás zavedou na konec 19. století, kdy železniční doprava v Americe byla v rozmachu a potřeby populace stoupaly. Mladý podnikatel Thaddeus Reeves se tak chytil příležitosti a začal budovat svůj sen o propojení celých států. To se ovšem nelíbí chamtivým baronům, kteří by se ho nejraději zbavili. Staňte se součástí tohoto velkého příběhu plného parních lokomotiv.

Foto: Pavel S

Vagónky na trati


Během 12 částí kampaně se bude hra postupně rozvíjet a přidávat pravidla s dalšími věcmi. Základ pravidel zůstává obdobný, jak jsme zvyklí z klasických Jízdenek. Ve zkratce sbíráte kolekce karet, kterými obsazujete tratě na mapě svými plastovými vagónky a tím plníte jízdenky.

Foto: Pavel S

Karty vlaků včetně žolíkové lokomotivy a karty novin

K výhře zde potřebujete co nejvíce mincí, ty získáte za dokončené jízdenky, obsazování tratí a jiné úkoly. Průběh hry ovlivňují události, které se spouští, jakmile některý z hráčů dobere kartu novin.

Foto: Pavel S

Karty události ovlivňují aktuální dění

Před první hrou si hráči vybírají svojí společnost, kterou průchodem hry postupně rozvíjí, proto je lepší hrát se stejnou skupinou, ale i na absenci hra myslí.

Foto: Pavel S

Každý hráč má své vybavení

Jak jsem už psal, s dalšími partiemi se budou nová pravidla nabalovat a srozumitelně vám budou vysvětleny.

Foto: Pavel S

Připravená první hraKvůli spoilerům ty nejlepší věci nelze zveřejnit a třeba si uvědomit, že i když je cena vyšší, tady neplatíte pouze za hru, ale za zážitek na několik hodin. Během těchto 12 partií si projdete poutavým příběhem, objevíte fascinující obsah a překvapivé zvraty, ale hlavně na konci celé cesty vytvoříte svojí verzi hry, kterou můžete opakovaně hrát.

Foto: Pavel S

Nakouknutí do krabice bez části map

Po otevření obří krabice na vás vykoukne hromada materiálu, který budete postupně objevovat a časem i zahazovat, hlavně se držte instrukcí, ať nejste ochuzení o překvapení.

Foto: Pavel S

Modulární mapa s tajnými díly

Ideální je dát dohromady skupinku 3 až 4 lidí a ve stejném složení hru dokončit. Věková hranice by mohla být i nižší, ale některá rozhodnutí a tajné informace mohou být složitější.

Foto: Pavel S

Každý hráč má jedinečný tvar vagónů

Tato legacy verze není jen pro fanoušky Jízdenek (pro ty je to povinnost), ale i pro neznalé, nebo dokonce i pro odpůrce. Za celým konceptem hry stojí zkušení autoři, kteří zaručí jistou zábavu.

Foto: Pavel S

Vláčky na trati

Kampaňová legacy verze legendární vláčkové hry, která je určená pro 2 až 5 hráčů s doporučeným věkem 10+ a herní dobou od 45 do 90 minut. Na český trh vydává vydavatelství BlackFire, které mi hru poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz