Hlavní obsah
Hry

Pobřeží - těžce sehnatelné rozšíření pro hru Dominion je opět k mání

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Rozšíření Pobřeží pro hru Dominion

28. 10. 14:59

Je to už několik let, kdy se toto rozšíření vyprodalo a začalo se v bazarech objevovat za mnohem vyšší ceny, než je zdrávo. Vyskytla se možnost a máme tady dotisk. A co vlastně přináší?

Článek

Už nebudete omezeni jen na své království, konečně se podíváte i na širé moře. Se svojí lodí obeplujete přístavy, když se zadaří objevíte ostrov s pokladem, ale pozor na kroužící piráty, mohlo by vás to vyjít draze.

Foto: Pavel S

Více jak 250 karet akcí


Toto rozšíření můžete kombinovat se základní hrou Dominion i s Dominion Intriky, pravidla nijak nemění, pouze přidává nová. Co přesně v krabici naleznete?

Foto: Pavel S

V krabici nechybí ani plastový insert

Především 25 nových druhů akčních karet po 10 kusech a 12 kombinovaných karet království. Mimo to na vás čekají blyštivé kovové mince a žetony embarga (tady pozor, jejich počet nesouhlasí s počtem v pravidlech), tři druhy tabulek a samozřejmě podkladové karty pro náhodné rozlosování.

Foto: Pavel S

Mince a žetony embarga jsou kovové


Novinkou jsou karty s dlouhodobou akcí, které poskytnou okamžité pokyny a další pro nadcházející kolo, karta tudíž zůstává ve hře až do nadcházející fáze úklidu. Dalším novým typem jsou kombinované karty, na nich se nachází dva typy karet zároveň, například akce a vítězné body.

Foto: Pavel S

Karty s dlouhodobým efektem


Nové tabulky využijete s určitými druhy karet, na domorodou vesnici budete odkládat karty z dobíracího balíčku, které později můžete opět použít.

Foto: Pavel S

Domorodá vesnice pro odkládání karet

Na tabulku ostrova taktéž odkládáte karty, ty se ale vrátí do hry až na konci hry. A poslední pirátská loď shromažďuje mince, které ukořistíte protihráčům a následně je můžete využívat pro své akce.

Foto: Pavel S

Ostrov a pirátská loď

Žetonem embarga položeným na některé kartě v nabídce přivoláte kletbu na kupujícího.

Foto: Pavel S

Ke kartě s embargem obdržíte i kartu kletby


Toto jsou zásadní karty, mimo ně je v rozšíření spousta dalších silných efektů. V návodu se opět dočtete o doporučených kombinacích sad. Toto rozšíření není cílené na nováčky v Dominiu, ale hlavně na ty, kteří mají už základ pořádně nahraný. Od prvního vydání uběhlo už spoustu let až se stalo nesehnatelné (za rozumné peníze), fanoušci tak byli vyslyšeni a nečekaně se dočkali dotisku, které nesmí chybět.

S rozšířením se parametry nijak nemění, tudíž počet hráčů zůstává 2 až 4 s doporučeným věkem 8+ a herní dobou přes půl hodiny. Titul vychází pod vydavatelství Albi, to mi zároveň výtisk poskytlo.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz