Hlavní obsah
Hry

Pokuste se ovládnout Irsko v tomto klenotu mezi hrami - Brian Boru

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Brian Boru

9. 11. 18:12

Historický are control řízený kartami, který si užívají pokročilí hráči, ale i začínající. Naučí vás mnoho technik a nenechává nic náhodě.

Článek

Podaří se vám sjednotit Irsko pod vaši nadvládu pomocí lstivostí, síly a manželských sňatků. Pro podporu měst po celé zemi je třeba odrážet útoky Vikingů, pro větší vliv budete budovat kláštery. Je na vás jek přelstít soupeře, s kým uzavřít spojenectví a stát se tak velkokrálem celého Irska.

Foto: Pavel S

Hra o ovládnutí Irska s poutavou grafikou

Pro vítězství je potřeba získat nejvíce vítězných bodů, ty získáváte po skončení kola a hlavně na závěrečném vyhodnocení za nárokované území a vliv v regionech.

Foto: Pavel S

Nechybí hromadu žetonů a komponentů

Hra se hraje tři, nebo čtyři kola (podle počtu hráčů), přičemž jedno kolo se skládá z několika fází. V přípravě se odhalí karta s počtem útočících Vikingů a sňatková karta. Následuje výběr karet hráčů, ten probíhá draftovací metodou.

Foto: Pavel S

Karty, kterými zvolíte své akce

Poté může začít hlavní část kola. První hráč zvolí město, o které si hráči zabojují pomocí štychu. Pro obsazení města se musí vyložená karta shodovat s jeho barvou a zároveň musí mít nejvyšší hodnotu.

Foto: Pavel S

Obsazená města

Karty mají čtyři druhy barev (bílá je žolíková) a primární a sekundární akce. Své akce hráči zahrají v pořadí od nejmenší zahrané karty a pouze vítěz, který obsazuje město hraje primární akci a rovněž dostává žeton prvního hráče.

Foto: Pavel S

Karty útoků vikingů a sňatkové karty

Akce se hrají, dokud nezbývá hráčům jedna karta, v tom momentě končí kolo. Během fáze údržby se vyhodnotí sňatek, bitva s Vikingy, církevní stavby a nárokování území.

Foto: Pavel S

Karty mají primární a sekundární akci

Brian Boru je velmi přístupný Area control, který nabízí spoustu možností s jednoduchými pravidly. Zapojení draftu do výběru karet, stejně tak štychu do hraní akcí funguje bezchybně. Symboly akcí se okamžitě vžijí do paměti a není problém si je odvozovat. Interakce mezi hráči je maximální, nijak ale agresivní. Grafické zpracování je celistvé a povedené, každá karta má svojí ilustraci.

Foto: Pavel S

Historické téma funguje skvěle

Hra je určena pro 3 až 5 hráčů s doporučeným věkem 14+. Herní doba se pohybuje něco přes jednu hodinu. Na český trh přináší vydavatelství Fox In the Box.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz