Hlavní obsah
Hry

Příprava předškoláků zábavnou formou, hra ze série Pojďme se učit: Školní den

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Pojďme se učit: Školní den

24. 10. 8:17

Máte doma děti v předškolním věku, nebo už školáky, kteří si rádi hrají na školu? Tak pro ně je tady Školní den.

Článek

Tato hra představuje jeden školní den, ve kterém se děti budou snažit kreativním způsobem získat 7 dílků předmětů. Aby je získali, musí splnit různé úkoly kreslením, vytvářením, nebo i fyzickými cviky. Úkoly zadává učitel, nejlépe nejstarší hráč, ten má na starost i posun hodin, které odpočítávají čas do konce partie.

Foto: Pavel S

Rozložení hry, nic náročného

Příprava není nijak zdlouhavá, stačí rozložit herní plán, nachystat 7 hromádek karet předmětů a nastavit ciferník na osmou hodinu.

Foto: Pavel S

Ciferník, odpočítává konec hry

Hráči, v této hře jako žáci, mají za úkol sesbírat 7 žetonů předmětů, ty získají za splněné úkoly daného předmětu. Mají na to čas od osmé hodiny ranní do třetí odpoledne, hodina uplyne vždy, když jsou na kartě úkolu zobrazeny hodiny, nebo některý z žáků úkol nesplní.

Foto: Pavel S

Žetony, které musíte získávat

Každé kolo začíná hodem kostkou, ta určí o kolik políček se musíte posunout společnou figurkou, políčka vyobrazují jednotlivé předměty. Podle políčka, na kterém skončí figurka, učitel přečte kartu úkolu, poté se všichni žáci dají do plnění, správnost vyhodnotí učitel.

Foto: Pavel S

Postavička postupuje po polích předmětů

Takto probíhá hra do doby, kdy žáci získají všech 7 žetonů a tím i zvítězí, nebo vyprší čas a prohrávají.

Foto: Pavel S

Mazací tabulky pro plnění úkolů

Pojďme se učit je série her určených pro nejmenší hráče, které zábavnou formou děti učí určité sociální dovednosti, schopnost spolupracovat, tvořivost a jiné.

Foto: Pavel S

Karty úkolů, těch u hry naleznete 100

Konkrétně tento titul nabídne 100 karet z oblasti jako jsou třeba matematika, výtvarná výchova, hudební výchova, sport a další. Herní doba se velmi odvíjí od úkolů, někdy je zvládnete malou kresbou do minuty, jindy zas vytváříte i hodinu (takovéto úkoly samozřejmě můžete vyměnit).

Foto: Pavel S

Matematický úkol

Hlavní je, že děti tyto úkoly baví a když je ve skupince jedinec, který umí číst, zvládnou hrát samostatně.

Tato výuková kooperativní hra pro nejmenší je od 2 až 5 hráčů s doporučeným věkem 5+ a herní dobou přes 20 minut. Česky vydává a mě poskytlo vydavatelství BlackFire.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz