Hlavní obsah
Hry

Projekt A.R.T. se věnuje boji s organizovaným zločinem v uměleckým odvětví

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Projekt A.R.T. v netradiční velikosti krabice

29. 10. 21:26

Tato kooperativní záležitost vás postaví do role týmu zachraňujícího umění. Pomocí karet a kostek budete bojovat proti takzvané organizaci Bílá ruka.

Článek
Foto: Pavel S

Karty postav týmu

Speciální jednotka Art Rescue Team se stará o bezpečnost umění, hledá ztracené a ukradené kousky a hlavně bojuje s organizovaným zločinem, který se zaměřuje na krádeže vzácných uměleckých děl. Nejprohnilejší organizace, která si říká Bílá ruka, operuje po celém světě. Vydejte se po jejich stopách a zabraňte včas dalším loupežím těchto zloduchů.

Foto: Pavel S

Jedna z šesti map je Japonsko


Před začátkem partie je důležité si vybrat mapu, na výběr je z 6 druhů a každá má svá dodatečná menší pravidla. Vaším úkolem je zaplnit stupnici děl, čímž vyhrajete, naopak když některý z agentů ztratí veškeré zdraví, nebo vyčerpáte zásobu bílé ruky či žetonů ztraceného města, okamžitě hru prohráváte.

Foto: Pavel S

Stupnice děl, kterou je třeba zaplnit

Kolo hry vždy začíná dobráním všech hráčů dvou karet do ruky. Pořadí je individuální, hráči se můžou na něm domlouvat, ale nesmí si ukazovat karty. Každý hráč v této fázi musí zahrát jednu kartu, která se okamžitě vyhodnotí v pořadí odshora. Zaplatíte zdroj, umístíte nové agenty bílé ruky, získáte zdroje a nakonec otočenou kartu položíte na společnou stupnici, kde se nachází symboly stop.

Foto: Pavel S

Karty jsou velmi důležité

Ty jsou důležité pro odhalení děl, když nashromáždíte 3 stejné, podle symbolu se v daném městě objeví dílo. To zachráníte tak, že se k němu přemístíte a vyčistíte město od bílé ruky bojem.

Foto: Pavel S

Pomocí kostek bojujete

Ten probíhá pomocí kostek, jejich počet závisí na přítomných spoluhráčích a získaných spojenců. Minimální hodnotu kterou je třeba hodit se propočítává ze stupnice získaných děl. K navýšení hodu lze použít zbraně z dostupných surovin, mimo které v zásobě naleznete i kanystry sloužící k pohybu, vysílačky ke společníkům a zdraví, které využijete jako žolíkový žeton.

Foto: Pavel S

Společná zásoba


A.R.T. je pro méně náročnější hráče, kteří rádi vyhledávají kooperativní hry a nevadí jim náhoda kostek. Pravidlově nic složitého, chytrý mechanismus plánování mise pomocí karet a 3 oboustranné mapy přispívají k velké znovu hratelnosti.

Foto: Pavel S

Další mapa

Hra dokáže nelítostně tlačit na čas pomocí agentů. Symboly bílé ruky se vám můžou lehce přemnožit, když se soustředíte jen na jedno místo, 5 takovýchto rukou uzavírá město a zmenšuje tak váš pohyb. Produkčně je hra opravdu vkusná, od grafického zpracování, přes dřevěné žetony, až po netradiční velikost krabice. Chcete si zahrát s přáteli, nebo rodinou společně proti hře, měli byste vyzkoušet A.R.T..

Foto: Pavel S

Komponenta se opravdu povedla

Kooperativní hra určená pro 1 až 6 hráčů s doporučeným věkem 12+ a herní dobou 40 minut. Hru mi poskytlo a vydává vydavatelství TlamaGames.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz