Hlavní obsah
Hry

Taco, kotě, pizza - procvičte postřeh svých nejmenších dětí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Taco, kotě, pizza

16. 11. 10:07

Nová varianta párty hry, kterou zvládnou ti nejmenší hráči a zároveň zabaví i dospělé.

Článek

Původní verze Taco, kočka, koza, sýr, pizza se stala oblíbenou párty hrou, z které už vyšlo několik variací a tentokrát se jedná o odlehčenou variantu, kterou zvládají hrát děti kolem 4 let.

Foto: Pavel S

4 druhy karet stačí k zábavě

Cíl hry zůstává stejný a to zbavit se jako první všech svých karet. V závislosti na počtu dostanou hráči 10, nebo 7 karet, z kterých si vytvoří svůj balíček lícem dolů. Hráč na tahu si zvolí a řekne jedno ze slov taco, kotě, pizza a odhodí vrchní kartu svého balíčku na odhazovací hromádku.

Foto: Pavel S

Karty s roztomilou kresbou

Můžou nastat 3 situace, odhozená karta se shoduje s vyřčeným slovem, v takovém to případě má hráč další tah. Pokud se karta se slovem neshoduje, je na řadě další hráč v pořadí. Mezi kartami se nachází i karty s bonbónem, při jejím odhození by měli všichni hráči na ní položit ruku, nejrychlejší se stává aktivním hráčem a odehraje svůj tah.

Foto: Pavel S

Pro hru není třeba mnoho místa

Pravidla jsou opravdu přizpůsobena pro nejmenší hráče, jen tři slova, není nutné jejich pořadí, jak je tomu v klasické verzi a není tady žádné dobírání karet. I tak hra neztrácí na zábavnosti a můžete ji hrát jednak s malými dětmi, tím je připravit na složitější verzi, nebo ji použít jako rychlejší náhradu původní. Kresby karet mají roztomilejší zpracování a samozřejmostí je kapesní krabička, vhodná na výlety.

Foto: Pavel S

Krabička s magnetickým zavíráním vhodná na cestování

Dětská postřehová karetní hra určená pro 2 až 6 hráčů s doporučeným věkem 4+ a herní dobou okolo 10 minut. Hru mi poskytlo a na český trh vydává Albi.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz