Hlavní obsah
Hry

V této knihovně naleznete Fakt hlučné knihovníky

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Párty hra Fakt hluční knihovníci

22. 10. 7:54

Tvůrčí tým, který stojí za úspěšnou hrou Výbušná koťátka přišel s novinkou založenou na slovech.

Článek

Že máte být v knihovně co nejvíce potichu? V této knihovně to teda neplatí, obzvláště pro dva knihovníky. Přidáte se k týmu Gertrudy Holoubkové, mistryni v křiku do dálky, nebo k Alfrédovi Vlažnému a jeho kapesnímu megafonu? Vykřičte si své vítězství!

Foto: Pavel S

Probíhající hra


Jedná se o hru, kde se vždy utkají dva týmy proti sobě. Cílem je získat jako první 12 bodů, ty obdržíte za vyhrané kolo a žetony s písmeny. Na herním plánu je dráha tvořená z písmen a každý tým začíná své kolo od stejné pozice.

Foto: Pavel S

Kartičky mají 4 úrovně témat

Před začátkem se odhalí karta která určí okruh slov, které budete vykřikovat. Postava vašeho týmu je vsazena do speciálního řetězu, který označuje 3 písmena před postavou. Pro posunutí dopředu musíte vykřiknout slovo začínající na jedno z těchto tří písmen a zároveň musí patřit do okruhu na kartičce.

Foto: Pavel S

Plastový řetěz, který určuje vaše písmenka

Váš knihovník se tak posune na použité písmenko a nabídne tři nové. Tímto způsobem se posouváte a na celý svůj tah máte celou jednu minutu.

Foto: Pavel S

Žetony písmen za bonusové body

U některých písmenek se objeví bonusové žetony, za které jsou body navíc, tyto žetony se umisťují na začátku každého kola náhodně. Tým který došel nejdále, vyhrává kolo a získává 1 bod plus bod za každý získaný žeton.

Foto: Pavel S

Postavy týmu a minutové počítadlo času


Ke Knihovníkům nebudete potřebovat extra velké znalosti, ani nemusíte být zkušený hráč. Je přesně na úrovni párty her, které si zahraje větší skupina lidí a uvolněně se pobaví. Kartičky témat jsou rozděleny na 4 úrovně, ale i tak může nastat problém, že týmy dostanou celkem nevyvážené téma, ale jde o to se bavit. Grafický vizuál celkem překvapí, nejde o pestře barevné kresby ala Výbušná koťátka, ale o černobílé zpracování.

Foto: Pavel S

Počítadlo bodů

Herní plán je z dvojitých desek, takže řetěz s knihovníky pěkně postupuje dokola, rovněž i počítadlo je stabilní. Kdo si rád hraje se slovy a hledá hru pro více lidí, měl by vyzkoušet tyto Fakt hlučné knihovníky.

Hra je určena pro 2 a více hráčů s doporučeným věkem 8+ a herní dobou okolo 20 minut.

Hru vydává a mě poskytlo vydavatelství BlackFire.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz