Hlavní obsah
Hry

Vzdor: čistě sólová hra s válečnou tématikou ve Španělsku roku 1936

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pavel S

Vzdor!

18. 11. 17:36

Deskové hry nejsou jen pro skupinky lidí, spoustu jich zahrajete sami, některé jsou vyloženě jen pro sólo hru. Vzdor! má navíc silné téma zabývající se partyzány ve Španělsku.

Článek

Roku 1936 ve Španělsku během občanské války vznikaly vzdorující skupiny partyzánů známých jako makisté. Ženy a muži bojující proti armádě generála Francisca Franca, ochotní nasadit svůj život za svoji domovinu a bránit demokracii Španělské republiky. Vy v čele tohoto odboje budete rozhodovat o nasazení správných makistů a snažit se tak splnit co nejvíce misí.

Foto: Pavel S

Karty vašich makistů


Průběh hry trvá několik kol, do doby než selžete ve dvou misích, zemře více jak pět civilistů, v ruce vám zbydou samí špehové, nebo se sami rozhodnete hru ukončit a získat tak body za splněné mise. Získané body se porovnávají s tabulkou úspěšnosti. Během přípravy připravíte balíček 12 utajených makistů, mezi které se přimíchají 3 špehové, zbylé karty vytvoří balíček rekrutů. Z připravených karet misí se vytvoří nabídka 4 dostupných misí a ke každé se přiřadí určitý počet nepřátel.

Foto: Pavel S

Karty misí jsou několika úrovní

Jedno herní kolo se skládá ze 4 fázi. Na začátku máte 5 karet makistů a během fáze Plánování můžete využít jejich akci plánování, následně si vybrat aktivní misi. Přichází na řadu Útok, ve kterém musíte zahrát všechny své zbývající karty. Akce makistů lze hrát v utajení, nebo je prozradit, takové akce jsou silnější. Každá mise má sílu obrany plus sílu za nepřátele, kterou musíte dorovnat, nebo převýšit svými makisty.

Foto: Pavel S

Karty nepřátel

Zbývá vyhodnocení účinků nepřátel a celé mise. To může zapříčinit ztrátu civilistů, ovlivnit nadcházející kolo a další situace. Kolo se zakončí fázi Odpočinku, která jeúdržbová. Utajení makisté jdou na odhazovací balíček, kdežto prozrazení jsou ze hry vyřazení. Doplní se nová mise a doberete 5 nových karet.

Foto: Pavel S

Takhle si hru připravíte, k sehnání je i speciální neoprenová podložka


Vzdor! je jedna z těch her, která má snadná pravidla, ale při hraní dokáže zavařit mozek. Jde o to co nejlépe nakombinovat karty a efektivně využít jejich vlastnosti. Místo volné hry, se můžete pustit do jednoho z 8 scénářů, nebo třídílné kampaně.

Foto: Pavel S

Kniha scénářů, pravidla a karty civilistů

Téma s mechanismy dokonale pasuje a vše je doplněno parádní grafikou. K dostání je i neoprenová podložka s rozmístěním karet. Kdo má rád sólové hry a zajímá ho téma, je Vzdor! povinnost.

Foto: Pavel S

Hra píše výborné příběhy

Karetní sólo hra s tématikou Španělské občanské války, doporučený věk je nastavený na 10+ a herní doba vychází okolo 30 minut. Na český trh vydává Fox In the Box.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz