Hlavní obsah

Veřejný nepřítel české vlády první, druhý, třetí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

23. 9. 9:50

Opravdu má česká vláda za nepřítele Rusko, nedemokratické režimy, nebo antisystémové strany? Opravdu je to tak?

Článek

Veřejný nepřítel české vlády první, druhý, třetí

Žaluji!

Aktuální forma neoliberální vlády vedená vírou premiéra Fialy a zhovadilostí ministra Stanjury dala do propagace života postižených nad poměry velký pravicový kapitál. Investovaný kapitál splnil zadávací podmínky téměř dokonale a rozmnožil ve společnosti své ohavné výtrusy, které nás u příštích voleb tuze zamrzí, neboť usmívat se a mávat již fungovat nebude.

Nepřítel první

Jako první šli na řadu důchodci s tím, že je inflace příliš velká, což nikdo nečekal, a proto nelze valorizovat dle zákona. Podle všech statistik a grafů žijete a tyjete nad poměry, tak pochopte, že takto rozhodně ne. Politiku škrcení ekonomiky a nízkých daní si rozvracet nedáme. Vždyť ostatně je to bezpochyby vaše vina, když jste spolu s Babišem rozhazovali naše peníze a tvořili dluhy.

Nepřítel druhý

Minulý týden pokroková asociální vláda navázala na zhoubný program a zrušila již dávno mnohokrát slíbené navýšení příspěvku na péči pro postižené spoluobčany. Naposledy se příspěvek upravoval v roce 2016, a tudíž při dnešní firemní a podnikatelské inflaci marží, jež se vládě dost hodí, příspěvek ztratil většinu ze své původní hodnoty, a již neplní zákonnou funkci. Hlavní funkcí příspěvku na péči pro postižené občany byla (překvapivě) velká finanční úspora státních financí, což se tato vláda rozhodla po zásluze potrestat.

Za pomocí argumentačních zločinů vícero ministerstev legislativní proces potřebné sociální novely slíbeného navýšení a valorizací totálně umřel. Zvýšení příspěvků mělo totiž nároky na státní kasu, takže sbohem navýšení, sbohem slíbená valorizace. Možná snad příští rok, nebo ten další, nebo víte co, zapomeňte rovnou.

Zděšený ministr Jurečka vida, co provedl, okamžitě přispěchal s tvrzením, že již příští půlrok bude vše hotovo. Slibuje postiženým spoluobčanům, jak sliboval v lednu tohoto roku, na obrázek svatého Duky, že tentokráte ho Stanjura nezastaví a že se mu hrdě postaví.

Nepřítel třetí

Ovšem asociální akce vlády zdárně pokračovala. Jurečka se rozhodl, že týrání invalidních spoluobčanů nezná hranic ani slitování a rozhodl, že vládní zloby nikdy není dost. Křesťanský fundamentalista vedený nenávistí hodlá stropovat příspěvek na provozní náklady pro podporu zaměstnanosti zdravotně postižených. Kam to povede není složité předpovídat. A aby to nebylo náhodou málo, tak přidá i zrušení příspěvků pro zaměstnávání zdravotně znevýhodněných občanů. Volný pracovní trh a pracovní mafie je prý s radostí očekávají a moc se těší, jak si s nimi pohrají.

A proč to? Jako vždy jde přeci o efektivitu podpory snížením na nulu a zvýšením produktivity zrušením možnosti pracovat zdravotně znevýhodněným. Komu se to nelíbí, ať si zažádá o invaliditu a sedí doma, což ovšem opět zvýší finanční náklady státu.

Ne, nebojte se. Ano, opět to zní zas a znovu. Někteří podnikatelé s chudobou hodně fixlují (kradou jako straky), je proto nutné potrestat zdravotně postižené a znevýhodněné zcela v duchu pravicové politiky amorální vlády.

A zítra? Zítra budeme postižené lidi střílet či jinak likvidovat, aby byly státní finance spokojené a bohatý občan nemusel platit „kurevské“ daně a živit neschopný „odpad“ společnosti?

Běduji!

Koaliční vláda stále hovoří o nepřátelském Rusku, popřípadě o zlém Babišovi, popřípadě o českých antisystémových hnutích a stranách lůzy. Tudíž lze napsat, že v nich vidí veřejného nepřítele jedna, dvě i tři, proti kterým chce nekompromisně tvrdě bojovat. Snad tomu i sama věří. Leč je to velká mýlka. Neetická vláda plná avizované víry a pokleslé morálky vystupuje a týrá důchodce, sociálně slabé a zdravotně postižené spoluobčany. To jsou praví veřejní nepřátelé jedna, dvě i tři pravicového vysněného světa finančního blaha. A boj se jí velmi daří, dá se říct, že to je totiž to jediné, co se téhle vládě opravdu daří. V plné míře se zde projevuje slušnost, hodnoty a etika premiéra Fialy a pravicových stran. Posledně obdobnou politiku prováděl duševně zaostalý Drábek pod přímým vedením ničitele ekonomiky Kalouska. Dnes jim věru dobře sekunduje Jurečka se sociální trampolínou a premiér Fiala s lživým tvrzením, že nenechají nikoho padnout.

Haraším Petr Orlau

Nazlobeným pohledem nevidomého z veřejných zdrojů

Chyby, jako vždy, jsou jen mé

Poprvé zveřejněno na Britských listech 15. září 2023 https://blisty.cz/art/115203-zaluji-mareni-vykonu-dobra-prostrednictvim-ztraty-hodnot-viry-a-etiky.html

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz