Hlavní obsah
Cestování

Sólo cestování není sex cestování

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: licence Canva

ilustrační foto

31. 8. 13:33

Zde je příběh, který by mohl otřást vašimi představami o cestování. Mnoho lidí pokládá sólo cestování za nebezpečné a riskantní dobrodružství. Ale já vám mohu říct, že můj příběh je úplně jiný.

Článek

Ano, je pravda, že když cestujete sami, musíte být opatrní a používat svůj zdravý rozum, ale ve skutečnosti je sólo cestování obecně bezpečnou záležitostí. Skutečnost je taková, že sólo cestování může být obohacující a poučná zkušenost. Může vám odhalit svět, který byste jinak nepoznali. Na rozdíl od obecného přesvědčení, že sólo cestování je nudné, může to být ve skutečnosti osvobozující. Máte svobodu objevovat svět svým vlastním tempem, najít skryté místní poklady a ponořit se do různých kultur bez toho, aniž by vás něco rušilo.

Za poslední rok jsem sám procestoval Egypt, Neapol, Pompeje, Maltu a Malagu. Všude bylo bezpečno a nemusel jsem platit žádné příplatky za to, že jsem využil dvoulůžkový pokoj sám. Existují situace, kdy se vyplatí cestovat ve dvou, ale někdy je prostě lepší cestovat sám.

Mnoho lidí má také mylnou představu, že sólo cestování je určeno jen pro ty, kteří hledají romantické zážitky nebo „dovolenkové“ partnery a partnerky. Ale lidé cestují sami z mnoha důvodů – někteří chtějí překonat sami sebe, jiní hledají samotu a sebereflexi, zatímco jiní si prostě jen užívají vlastní společnost. Sólo cestování vám dává příležitost k osobnímu růstu, umožňuje vám spoléhat se sami na sebe, činit vlastní rozhodnutí a přijmout nezávislost.

Jednou z obav spojených se sólo cestováním je pocit osamělosti. Ale i tyto pocity lze překonat. Vstupte do života místních lidí, zapojte se do skupinových aktivit nebo výletů a navazujte kontakty s ostatními cestovateli. Budete překvapeni, jak snadno si najdete přátele nejen ve světě baťůžkářů.

Pokud se obáváte, že sólo cestování je drahé, existují finančně nenáročné možnosti pro ty, kteří chtějí objevovat svět na vlastní pěst. Sólo cestování může být ve skutečnosti cenově dostupnější než cestování se skupinou nebo partnerem. A co se týče mýtu, že sólo cestování je pro ženy příliš nebezpečné – ano, ženy mohou čelit dalším výzvám, ale určité nebezpečí hrozí všude na světě. Důležité je naslouchat své intuici, vnímat své okolí a řídit se zkušenostmi a radami jiných sólo cestovatelů.

Sólové cestování může být mylně chápáno jako nebezpečné nebo jen pro osamělé, ale skutečnost je zcela opačná. Je to příležitost vydat se na neuvěřitelné dobrodružství sebepoznání, poznat nové lidi a ponořit se do odlišných kultur. Takže nevěřte mýtům a nechte se inspirovat mým příběhem.

Sbalte si kufry a vydejte se na vlastní cestu!

Ano, cestování bez partnera není více časově náročné, nákladné a únavné, a neznamená to, že jste na všechno sami. Pravdou je, že sólo cestovatelé patří mezi nejaktivnější a nejdobrodružnější cestovatele. Jen musíte vědět, jak tyto příležitosti co nejlépe využít.

- Cestování o samotě neznamená, že budete osamělí. Jakmile si zvyknete na to, že jste sami, zjistíte, že spousta lidí si s vámi ráda popovídá a sólo cestovatelé mají často více zajímavých příběhů, o které se mohou podělit než jejich přátelé.

- Sólo cestování neznamená, že se budete nudit – vždycky se dá objevit něco nového a odlišného! I když může být sólo cestování časově náročné a někdy osamělé, nemusí tomu tak být. Stačí jen vědět, kam se vydat, jaké lidi potkat a jak navázat kontakt s ostatními.

- Sólo cestování neznamená, že jste chudí – můžete ušetřit peníze tím, že prozkoumáte místní trhy a uvaříte si vlastní jídlo. I když si nemůžete dovolit cestovat po světě, můžete navštěvovat místní místa a utrácet peníze za zážitky namísto levných suvenýrů nebo předražených jídel v restauracích.

- Cestování sólo neznamená, že budete nedoceněni – lidé rádi cestují a ocení možnost cestovat s vámi. Jen se nezapomeňte připravit na závist ze strany přátel a členů rodiny, kteří možná zůstanou doma a budou čekat na váš návrat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz