Hlavní obsah
Sport

Česká sedmnáctka nadělila Američanům 7 gólů. Pekař zazářil hattrickem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Český hokej
8. 8. 10:03

Česká sedmnáctka napodobila nedávný výsledek svých o rok starších vrstevníků. Stejně jako na Hlinka Gretzky Cupu schytali Američané sedmigólový příděl. Parádním výkonem se blýskl třígólový Matěj Pekař.

Článek

Zápas pro české barvy nezačal vůbec dobře. Už ve 4. minutě vedl soupeř 2:0. Českému týmu se však podařilo vyrovnat ještě do konce úvodního dějství, když se nejprve prosadil Šimon Fasner. O vyrovnání se pak postaral Matěj Pekař.

Ani nástup do druhé třetiny českému výběru nevyšel podle představ. Už ve druhé minutě vrátil USA vedení Travis Hayes. Za 54 vteřin ale bylo opět vyrovnáno. Stav 3:3 zařídil Vít Máček. Za další tři minuty dokonal obrat Dominik Pavlík, aby pak skóre navýšil František Netušil. O drama do poslední třetiny ale bylo postaráno. Ve 40. minutě využili Američané přesilovou hru.

Třetí třetina tak začala za stavu 5:4 pro český výběr. Klid na hokejky českých mladíků dodal svou druhou brankou v utkání stále teprve patnáctiletý Pekař. Šest minut před koncem pak přidal svůj třetí gól. Hattrickem tak definitivně rozhodl o českém vítězství v poměru 7:4.

Češi tak s předstihem ovládli Turnaj pěti zemí v Chomutově. Dnes je čeká poslední duel proti Slovensku.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz