Hlavní obsah

Slovenské volby dopadly, tak jak dopadly , jelikož Slováci volili, tak jak volili - Tři postřehy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
1. 10. 7:45

Slovenské volby dopadly tak jak dopadly , jelikož Slováci volili tak jak volili - řečeno slovy legendárního Josefa Luxe.

Článek

----------------------------------------

Slovenské volby dopadly, tak jak dopadly , jelikož Slováci volili, tak jak volili - řečeno slovy legendárního Josefa Luxe. (Mladí už asi neví, kdo to byl a pokládají ho možná za vynálezce vysavače).

Tři postřehy k nim

Za prvé

Zajímavým faktem je, jak kardinálně se sekly včerejší vysoce erudované exitpoly.

Na jejich obhajobu se uvádí - Prý lidé neuváděly svou skutečnou volbu, prý se styděly když volily „protisystémově“, ale pak nesedí nadsazená čísla v Exitu pro „extremistickou“ Republiku. Ta byla naopak nadhodnocena, a v reálu se do NR SR nedostala. A že by se lidé styděli za volbu KDH?

Spíše ta metoda dost pokulhala…a prostě to změřit přesně nelze.

Za druhé

A už se zase straší „masivním odlivem schopných mladých lidí“ ze Slovenska -

Přitom ten již dávno nastal, podívejte se jen do ČR, kolik zde dlouhodobě studuje Slováků a Slovenek, a to tam mají úžasnou prezidentku - dokonce ženu ( a předtím neméně užasného prezidenta ) a Fico tam nevládl …

Navíc máme prý v ČR „strašné a zastaralé VŠ“ , a stejně sem pořád cizinci z malebné země pod Tatrami masivně chodí, a my k nim jen v homeopatickém množství…

Ale možná kdyby se zavedlo na českých VŠ školné, tak by ta slovenská politika nebyla už tolik údajným důvodem k odchodu ze SR…kdo ví.

(satira)

Za třetí

Na závěr jedna příhoda jak od Woody Allena:

Chci požádat všechny, kteří váhají, aby šli volit,“ vyzvala slovenské občany Čaputová.

Z. Čaputová, odevzdala svůj hlas až o hodinu později kvůli muži, jenž odmítal před jejím příchodem odejít s vysvětlením, že se ještě nerozhodl, koho bude volit.

Jo, kdo s čím….tím i …

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz