Hlavní obsah
Jídlo a pití

Magická síla v šálku zeleného čaje Matcha

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

7. 8. 14:39

Oblíbili jste si zelený čaj a jeho blahodárné účinky? Co takhle tyto účinky ještě tak trochu znásobit? Dopřejte si šálek zeleného čaje Matcha, který vás překvapí svojí příjemnou chutí a dlouhou řadou zdravotních benefitů.

Článek

V čem se Matcha liší od běžného zeleného čaje?

Čaj Matcha se od běžného zeleného čaje liší především postupem, jakým se z čajovníku čínského získává. Vyrábí se z kvalitních čajových lístků pěstovaných ve stínu. Listy jsou následně zbaveny stonků, napaří se, usuší a poté se rozemelou na jemný zelený prášek. Tento postup zaručuje vysokou kvalitu Matcha a také jeho zdravotní benefity.

Přínosy čaje Matcha na zdraví

Čaj Matcha je zásobárnou cenných látek. Obsahuje vysoké množství vitamínů C, E, A, K a skupiny B. Je bohatý i na cenné antioxidanty. Neumíte si představit ráno bez kávy, která vás nakopne? Zkuste ji nahradit čajem Matcha, který je výrazným stimulantem a na rozdíl od kávy povzbudí váš organismus na mnohem delší dobu. Kromě toho také zlepšuje pozornost a paměť. Působí blahodárně na činnost srdce. Skvěle také nastartuje hubnutí, a to konkrétně rychlejším spalováním tuků. Navíc má i výrazné protirakovinné účinky.

Nezapomeňte na správnou přípravu čaje

Důležitá je i správná příprava čaje. Hodit se vám bude speciální miska a metlička na rozmíchání prášku. Připravte si 4 g zeleného prášku a zalejte ho 40 ml vody o teplotě kolem 70 °C. Poté směs pomalu rozmíchejte metličkou do zhoustnutí. Čaj si během chvilky připravíte také v shakeru.

Kolik šálků denně si dopřát?

Ani s takto zdravým nápojem byste to ovšem neměli příliš přehánět. Jelikož tento typ čaje obsahuje kofein, jeho vysoké dávky mohou způsobit nežádoucí účinky v podobě nespavosti, bolestí hlavy nebo podrážděnosti. A proto byste si měli za den dopřát maximálně 5 šálků tohoto nápoje.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz