Hlavní obsah

Z lokálního trhu k globální dominanci - Jak PRESSTECHNIK dobývá svět

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: PRESSTECHNIK

Obchodní ředitelka PRESSTECHNIK Mgr. Lucie Pavlů Řádová

14. 9. 15:40

Cesta společnosti PRESSTECHNIK byla plná výzev, ale vždy jasně definovaná. Překážky jsou neodmyslitelnou součástí každého podnikání a my jsme je, zdolali velmi úspěšně.

Článek

Z lokálního trhu k globální dominanci - Jak PRESSTECHNIK dobývá průmyslový svět

1. Jak byste popsali cestu PRESSTECHNIK od založení v roce 2015 až po současný stav jako leadera v oboru strojů pro zpracování plechu?

Cesta PRESSTECHNIK byla plná výzev, ale vždy jasně definovaná. Překážky jsou neodmyslitelnou součástí každého podnikání a my jsme je, myslím, zdolali velmi úspěšně. Před založením naší firmy jsme se zabývali servisem strojů jedné prémiové značky, což vedlo naše zákazníky k požadavku na nové stroje. To nás inspirovalo k vytvoření PRESSTECHNIK jako prodejce nových strojů a poskytovatele jejich servisu. To zahrnovalo vyhledávání vhodných dodavatelů a orientaci na trhu. Naši zákazníci nás neustále motivovali k lepším výkonům.

„Když člověk vnímá a naslouchá, zjistí, co trh potřebuje“

kvalitní stroje za rozumnou cenu s vynikajícím a spolehlivým servisem.

2. Jaké hodnoty a principy stojí za úspěchem PRESSTECHNIK?

Klíčovou hodnotou je upřímná snaha pomoci. I když ne vždy všechno probíhá hladce a děláme chyby, pokud je naší prioritou pomoci, vždy najdeme řešení, ať už jde o správný výběr stroje nebo servis. Pokud technik ztratí chuť pomáhat a práce ho nebaví, servisní práce se zpomalí a nefungují dobře. Proto u nás klíčovou roli hraje ochota pomáhat a odbornost. Kde je vůle, tam je cesta.

3. Jak se PRESSTECHNIK vyrovnává s konkurencí na trhu strojů pro zpracování plechu?

Naše konkurenční výhoda spočívá v lidech. Máme kvalitní tým, který vybírá vhodné technologie, překládá software do češtiny, školí se v zahraničí v nových technologiích a má radost z práce. Zákazníkovi nabízíme to nejlepší, co máme, a pak je to na něm, jak se rozhodne. Samozřejmě sledujeme konkurenci, ale nevnímáme ji jako nepřítele. Trh je dostatečně velký pro všechny, pokud odvádíme dobrou práci.

Foto: PRESSTECHNIK

PRESSTECHNIK - Han’s laser v Číně

4. Jaký význam má pro vás spolupráce s čínským výrobcem laserů Han’s laser?

Spolupráce s Han’s laser má pro nás obrovský význam. Han’s laser je v Číně trhovým lídrem. Považujeme to za odměnu za léta práce a úsilí, během nichž jsme spolupracovali s jinými, menšími dodavateli. Nebyli vůbec špatní, ale Han’s laser představuje úplně jinou úroveň strojů.

Foto: PRESSTECHNIK

Han’s laser - vstupní hala

5. Jaké jsou hlavní výhody strojů PRESSTECHNIK oproti konkurenčním produktům?

Han’s laser vyrábí všechny komponenty laseru ve svých vlastních závodech. Každá část laseru byla vyvinuta a vyrobena v jeho závodech, a firma neustále pracuje na jejich vylepšování. Nemáme tedy obavy o rychlé dodání náhradních dílů v případě, že by došlo k narušení dodavatelských vztahů, ani o kvalitu komponentů. Na přání zákazníka může Han’s laser osadit stroj evropskými komponenty, ale většina zákazníků preferuje čínské komponenty, protože jsou kvalitní a levnější. Další výhodou je, že Han’s laser má vlastní vývojové centrum a výrobní závod v Evropě, což zajišťuje rychlou a kvalitní servisní podporu. PRESSTECHNIK má také vlastní servisní tým, který je pravidelně školen a certifikován, což zajišťuje rychlou a odbornou pomoc v případě potřeby. Kromě toho, naše stroje jsou vybaveny uživatelsky přívětivým softwarem v češtině, což zjednodušuje práci operátorům a zvyšuje produktivitu. Nabízíme také možnost individuálního přizpůsobení strojů podle specifických potřeb zákazníků, což nám umožňuje nabídnout řešení na míru pro různé aplikace. Celkově jsou hlavní výhody strojů PRESSTECHNIK kvalita, spolehlivost, uživatelská přívětivost, flexibilita a silná servisní podpora.

Foto: PRESSTECHNIK

Han’s laser vyrábí všechny komponenty ve svých vlastních závodech

6. Jaký je váš pohled na budoucnost technologií ohraňovacích lisů a vláknových laserů?

Budoucnost technologií ohraňovacích lisů a vláknových laserů je podle mého názoru velmi pozitivní. I přes neustálé výzvy a inovace v oblasti výroby, plechy budou stále potřebovat řezání a ohýbání, což znamená, že poptávka po těchto technologiích bude nadále vysoká. Je důležité, abychom zůstali v čele těchto vývojových trendů a neustále se snažili zlepšovat naše stroje a technologie, aby byly co nejefektivnější a nejproduktivnější.

7. Jaká je filozofie za designem a výrobou strojů PRESSTECHNIK?

Filozofie za designem a výrobou strojů PRESSTECHNIK je založena na třech klíčových principech: poctivost, kvalita a hodnota. Věříme v poctivost práce, což znamená, že se vždy snažíme dodávat to, co slíbíme našim zákazníkům. Kvalita je pro nás nejvyšší prioritou, a proto se věnujeme vývoji a výrobě strojů, které splňují nejvyšší standardy výkonu a spolehlivosti. A konečně, hodnota znamená, že se snažíme nabízet naše stroje za ceny, které jsou konkurenceschopné a přiměřené, aby byly dostupné pro co nejvíce zákazníků.

8. Jaké technologické inovace plánujete do budoucna pro produkty PRESSTECHNIK?

V PRESSTECHNIKu jsme si vědomi rychlého vývoje technologií a neustále se snažíme být v čele inovací. Plánujeme integrovat silnější lasery a nové technologie, které přicházejí na trh, což je klíčové pro udržení našeho konkurenčního postavení. Nicméně, pro nás je důležité nejen mít tyto technologie, ale také je dokonale odladit u zákazníků a zajistit, aby byly plně využívány. Kromě toho plánujeme investovat do robotizace našich strojů, což je oblast, která se neustále vyvíjí a v budoucnu bude pro nás nezbytná. Naším cílem je nejen zlepšit výkon a efektivitu našich strojů, ale také pomoci našim zákazníkům maximalizovat jejich produktivitu a dosáhnout lepších výsledků.

9. Jak PRESSTECHNIK přistupuje k digitální transformaci průmyslové výroby?

V PRESSTECHNIKu jsme plně zapojeni do digitální transformace průmyslové výroby. Všechny naše stroje jsou kompatibilní s průmyslovým standardem Industry 4.0, což znamená, že jsou schopny komunikovat a vyměňovat si data s jinými zařízeními a systémy v reálném čase. Toto nám umožňuje optimalizovat výrobní procesy, zlepšit efektivitu a flexibilitu výroby a poskytovat našim zákazníkům lepší služby. Jsme pevně přesvědčeni, že digitální transformace je klíčem k budoucnosti průmyslové výroby a jsme odhodláni být v čele tohoto vývoje.

Foto: PRESSTECHNIK

Průmyslový standard Industry 4.0

10. Jaký význam má pro vás spolupráce s dalšími světově uznávanými značkami, jako je Deratech a Nargesa?

Spolupráce s celosvětově uznávanými značkami, jako jsou Deratech a Nargesa, je pro nás nesmírně důležitá. Deratech, se svými ohraňovacími lisy, je jedním z předních výrobců v oblasti. Jejich stroje jsou vyráběny v Číně a poté osazeny a laděny v Belgii, což znamená, že kombinují výhody cenově dostupné výroby s evropskou kvalitou a precizností. Nabízejí také některé funkce, které jsou obvykle k dispozici pouze u prémiových značek. Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s takovým dodavatelem, který nabízí vynikající stroje za konkurenceschopné ceny.

11. Jaké jsou hlavní výzvy při integraci nejmodernějších technologií do vašich strojů?

Hlavní výzvy při integraci nejmodernějších technologií do našich strojů spočívají v překonání jazykových bariér, vzdělávání našich kolegů a zajištění, že jsou schopni předávat své znalosti dále. Je důležité nejen pochopit výhody těchto technologií, ale také být si vědomi jejich omezení a potenciálních negativních dopadů. Kromě toho je také důležité mít doplňkový sortiment produktů. Například Nargesa, výrobce kvalitních malých dílenských strojů ze Španělska, je pro nás důležitým dodavatelem, který doplňuje naši nabídku produktů.

12. Jak PRESSTECHNIK zajistí, že všechny stroje splňují nejpřísnější bezpečnostní normy?

PRESSTECHNIK se zavazuje k dodržování nejpřísnějších bezpečnostních norem tím, že zajišťuje, že všechny naše stroje jsou certifikovány EU a splňují náročné požadavky našich dodavatelů, jako je Han’s Laser, který je velmi náročný při vyřizování certifikací. Nepustíme na trh žádný produkt, který by nebyl v souladu s normami, které jsou v jiných regionech možná méně přísné.

13. Jaký je váš přístup k personalizaci strojů pro jednotlivé zákazníky?

Naším přístupem k personalizaci strojů pro jednotlivé zákazníky je být co nejvíce flexibilní a vstřícní, pokud to naše schopnosti a limity dovolují. Pokud však identifikujeme potenciální riziko pro zákazníka, nedoporučíme úpravy, i kdyby to mohlo vést ke ztrátě zakázky. Bezpečnost a spolehlivost našich strojů je pro nás prioritou.

14. Jak PRESSTECHNIK podporuje své zákazníky po nákupu stroje?

PRESSTECHNIK se zavazuje k poskytování nepřetržité podpory našim zákazníkům po nákupu stroje. Naši kolegové jsou plně oddaní zajištění, že každý stroj funguje optimálně, a doslova nespí, dokud nejsou všechny problémy vyřešeny. Nabízíme servisní zásahy do 24 hodin v případě urgentních situací a do 48 hodin jako standardní postup. Poskytujeme také okamžitou telefonickou podporu a většinu problémů dokážeme vyřešit dálkovou podporou.

15. Jaká je vize PRESSTECHNIK pro příštích 5 let?

Naším cílem pro příštích 5 let je stát se jedním z předních českých prodejců strojů, kteří poskytují kvalitní servis. Již nyní připravujeme náš vlastní showroom, investujeme do školení našeho personálu a rozšiřujeme náš sklad o náhradní díly. Chceme být nejen prodejci, ale také partnerem pro naše zákazníky, kteří hledají spolehlivé a inovativní řešení.

16. Jaký vliv měl vývoj speciálních CNC řídicích systémů na produkty PRESSTECHNIK?

Vývoj speciálních CNC řídicích systémů měl pro naše produkty zásadní význam. Nejenže to znamenalo technologický posun pro naše stroje, ale také nás to udrželo v proudu nejnovějších trendů a požadavků, které musí kvalitní stroje splňovat. To samozřejmě vyvíjí pozitivní tlak na naše obchodní oddělení, které se musí neustále školit, překládat a rozumět všem aspektům našich produktů.

17. Jak PRESSTECHNIK využívá technologie internetu věcí (IoT) a umělé inteligence (AI) ve svých produktech?

I když technologie internetu věcí (IoT) a umělé inteligence (AI) nabízejí mnoho možností, jsme opatrní při jejich implementaci do našich produktů. Chceme se ujistit, že všechny technologie, které používáme, jsou stabilní, dobře otestované a přinášejí skutečnou hodnotu našim zákazníkům. Naše stroje jsou připojeny k síti a jsou kompatibilní s Industry 4.0, ale v současné době nemáme mnoho zákazníků, kteří by tyto technologie plně využívali.

Foto: PRESSTECHNIK

Hans's laser

18. Jaký je váš pohled na budoucnost průmyslové robotiky a její integraci do strojů PRESSTECHNIK?

Průmyslová robotika je nepochybně budoucností a její integrace do našich strojů je nevyhnutelná. V současné době je to však pro nás a naše cílové zákazníky stále velká investice a technologie stále má některé nedostatky. Proto je pro nás v tuto chvíli prioritou se zaměřit na zlepšení našich stávajících produktů a služeb, zatímco budeme pozorně sledovat vývoj v oblasti průmyslové robotiky a připravovat se na její plnou integraci do našich strojů v budoucnosti.

19. Jak PRESSTECHNIK podporuje malé dílny a jak se liší od podpory velkých průmyslových podniků?

PRESSTECHNIK se snaží podporovat malé dílny tím, že jim doporučuje malé dílenské stroje a navrhuje možnosti dotací, které by jim umožnily pořídit lepší stroje a posunout se dále. Mnoho malých podniků často ani neví, že by mohli dosáhnout na lepší stroje, nebo se bojí administrativní zátěže spojené s žádostí o dotace. Naším cílem je pomoci jim překonat tyto překážky a poskytnout jim potřebnou podporu.

20. Jaký je váš názor na současný stav průmyslové výroby v Evropě a jak se PRESSTECHNIK snaží ovlivnit tento stav?

Současný stav průmyslové výroby v Evropě je ovlivněn mnoha faktory, včetně pandemie covid-19 a geopolitických napětí. Firmy se snaží přežít a fungovat i nadále, a i když jsme zaznamenali některé kritické momenty, kdy jsme se obávali o budoucnost EU, nevnímáme úplný pokles průmyslové výroby. PRESSTECHNIK se snaží ovlivnit tento stav tím, že poskytuje kvalitní a spolehlivé stroje a služby, které pomáhají našim zákazníkům zůstat konkurenceschopnými.

21. Jaké jsou hlavní výzvy při dodávání špičkových strojů z Číny na český trh?

Hlavní výzvy při dodávání špičkových strojů z Číny na český trh spočívají v překonání bariéry v mysli zákazníka, že čínské stroje jsou horší než stroje z jiných částí světa, a v udržení stabilní kvality. S naším partnerem Han’s Laser jsme schopni udržet stabilní kvalitu, ale vzdálenost a jazyková bariéra jsou stále výzvami. Naštěstí jsme byli schopni překonat tyto překážky a dodávat kvalitní a spolehlivé stroje na český trh.

22. Jak PRESSTECHNIK zajistí kvalitu a spolehlivost svých produktů při masové výrobě?

Kvalita a spolehlivost našich produktů při masové výrobě je zajištěna díky letitým referencím od velkých zákazníků v Číně a v Polsku. V České republice zatím nemáme několikaleté reference pro masovou výrobu, ale spoléháme na naše zkušenosti a spolupráci s našimi partnery, aby byla kvalita a spolehlivost našich produktů vždy na nejvyšší úrovni.

23. Jaká je filozofie za komplexními službami, které PRESSTECHNIK nabízí svým zákazníkům?

Filozofie za komplexními službami, které PRESSTECHNIK nabízí, je založena na pocitu odpovědnosti. Když něco děláme, nemůžeme to dělat napůl nebo vynechat některé části. Vše, co je nedodělané nebo neúplné, se nakonec vymstí. Proto nabízíme komplexní služby - nemůžeme prostě prodat stroj a pak se odtáhnout. Je naší odpovědností zajistit, aby vše fungovalo hladce od začátku do konce.

24. Jaký význam má pro vás individuální a personalizovaný přístup k zákazníkům?

Individuální a personalizovaný přístup k zákazníkům je pro nás klíčový. Každý z nás je jiný a zaslouží si jiný přístup. Chápeme, že zákazníci nemusí vždy mít dobrou náladu, a snažíme se s nimi v klidu vyřešit všechny problémy až do úspěšného konce. Neexistuje žádná automatika, že jeden zákazník je jako druhý. Každá firma a každý zákazník má výjimečnou hodnotu a jiné potřeby, na které se snažíme reagovat.

25. Jaký je váš názor na budoucnost průmyslové výroby v České republice?

Věříme, že budoucnost průmyslové výroby v České republice je světlá. I když může být ekonomická situace náročná, věříme, že český národ najde cestu ven i v těžších časech a bude pokračovat ve výrobě.

26. Jak PRESSTECHNIK podporuje výzkum a vývoj v oblasti strojů pro zpracování plechu?

PRESSTECHNIK podporuje výzkum a vývoj v oblasti strojů pro zpracování plechu tím, že od výrobců požaduje inovace a aktivně přidává své podněty. Pokud nám přijde nějaká inovace nedotažená, komunikujeme s výrobcem, dokud není vše v pořádku a může být prezentováno veřejnosti.

Foto: PRESSTECHNIK

PRESSTECHNIK - výzkum a vývoj na nejvyšší možné úrovni

27. Jaký je váš pohled na budoucnost technologií ohýbání a pálení plechů a trubek?

Pohled na budoucnost technologií ohýbání a pálení plechů a trubek je velmi optimistický. Tato oblast má velký potenciál pro růst, protože stále více firem uvažuje o investicích do těchto technologií.

28. Jak PRESSTECHNIK přistupuje k environmentálním otázkám a udržitelnosti ve výrobě?

PRESSTECHNIK je velmi vědomý environmentálních otázek a udržitelnosti ve výrobě. Naše stroje jsou navrženy tak, aby minimalizovaly dopad na životní prostředí, ale je třeba si uvědomit, že stroje budou vždy mít určitý dopad na životní prostředí.

29. Jaký je váš názor na současný stav a budoucnost čínského průmyslu strojů pro zpracování plechu?

Současný stav a budoucnost čínského průmyslu strojů pro zpracování plechu je dynamický. Výrobní firmy v Číně rostou rychle, což nás někdy vede k obavám, že by mohly dominovat trhu a omezit naši roli na technickou podporu. Je důležité sledovat tento vývoj a přizpůsobit se mu.

30. Co byste chtěl sdělit potenciálním zákazníkům, kteří zvažují spolupráci s PRESSTECHNIK?

Potenciálním zákazníkům, kteří zvažují spolupráci s PRESSTECHNIK, bychom chtěli sdělit, že se těšíme na spolupráci s nimi na vytvoření budoucnosti. Zákazníci se těší na nové stroje a my se těšíme na to, že jim budou sloužit dobře. Spolupráce s námi znamená, že budeme s vaší firmou spolupracovat úzce, dokud se nebudete cítit pohodlně s novým strojem a nebudete potřebovat naši pomoc jen minimálně.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz