Hlavní obsah

Vidíme do budoucnosti?

Článek

Dovedete si představit, že by někdo, ať už celkem normální nebo normálně lehce nenormální člověk, mág, myslitel, věštec, čaroděj, filosof, šaman, mudrc, astrolog, alchymista, vizionář, okultista, iluzionista viděl, co se stane v budoucnosti? Podle mého názoru je to absolutní nesmysl, protože je naprosto jasné, že pokud by někdo viděl budoucnost, tak by se určitě jednoho dne neudržel a zkusil by ji trochu poupravit, odvést jiným směrem, prostě by neodolal a opět by zavřel nebo přikryl kanál, kam měl nějaký roztržitý nešťastník spadnout, zavřel by plyn, který měl vybuchnout, popřípadě by odešel s kočárkem, stojícím původně v jízdní dráze divokých desperátů.

Nakonec by to všechno dopadlo tak, že by se nesplnila ani polovina predikovaných či poctivě věštěných událostí. Ale můžeme z toho též usoudit, že zatím mezi námi není nikdo, kdo by mohl nahlížet do budoucnosti, ať už pomocí astrologie nebo výkladu karet. Což je zřejmě velmi dobře a budeme se modlit, ať to tak zůstane i nadále.

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít publikovat svůj obsah. To nejlepší se může zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Doporučované

Načítám