Hlavní obsah

Jaké to bylo v posledních dnech druhé světové války v jihočeském kraji?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: RVD METAL DETEKTOR

Vzdávající se vojsko německé armády

22. 10. 19:15

Jaké to bylo v posledních dnech druhé světové války na území protektorátu Čechy a Morava?

Článek

Říká se, že v posledních dnech druhé světové války už byl klid. Bohužel tomu tak není, ustupující vojska třetí říše, která se snažila co nejdříve dostat do amerického zajetí, aby nepadla Rudé armádě .."do dlaně".. bojovala do poslední chvíle. Českoslovenští občané začali vytvářet odboje, věšet československé vlajky, a čekali na příjezd rudé armády.

Ustupující Německá armáda, jelikož byla stále v plné výzbroji, při ústupu stále popravovala nevinné občany, v koncentračních táborech docházelo k vysokým počtům poprav, prováděla pochody smrti. Přitom se ale vědělo že to německá říše už nemůže vyhrát. Tak či tak dělala do poslední chvíle… Po kapitulaci německé armády začala vojska ustupovat směrem k Američanům.

Česká republika je velice známá jak Atentátem na Reinharda Heydricha tak ustupující německou armádou. Nejvíc se shromažďovala v jihočeském kraji kde se snažila dostat na Česko Rakouské hranice. Proto také hledači s detektory kovů jezdí z celé republiky na Jihočeský kraj. Díky doloženým nálezům se dá zjistit třeba že Jihočeským krajem, ustupovala třeba.. Norská Flaková divize, která bojovala v Normandii, Norsku, Švédsku, Ardenách, Ostravsko Opavské operaci, Pražské povstání kde byla její poslední bitva.

Náš tým RVD-CZECH-METALDETEKTOR se zabývá válečnými zločiny a především ústupu třetí říše, bude dělat projekt (Dokumentární film) Ústup třetí říše. Ve spolupráci s Jihočeským muzeem a pamětníky se můžeme podívat na důležitou lokalitu která byla pro 7. Květen 1945 opravdu důležitá. V těchto místech se pokusíme zjistit co zanechala Spojenecká armáda která odzbrojovala ustupující armády třetí říše. To co tam zanechala, se dozvíte v přípravném dokumentárním Filmu Ústup třetí říše. Nebo také časem ve vojenském muzeu (Žižkovské muzeum) v Praze. Budeme se těšit na výsledný projekt a na vaše hodnocení.

Informace o projektu naleznete na instagramu RVD-METALDETEKTOR

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz