Hlavní obsah
Lidé a společnost

Stal jsem se důchodcem nedobrovolně

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

4. 11. 12:26

Sportoval jsem, nekouřil, a přesto mě postihnul infarkt.

Článek

Reaguji na toto téma z důvodu, že nerozumím logice posuzování zdravotní způsobilosti k výkonu povolání. Prodělal jsem v 65letech těžký infarkt a díky skvělé péči lékařů a sester v nemocnici mohu žít. Byl mi implantován kardiostimulátor s defibrilátorem, který má zabránit dalšímu infarktu. Ale - už nemohu dále vykonávat práci ,kterou jsem dělal. Pokud by mi neimplantovali toto zařízení, tak bych práci mohl dále vykonávat, ale mohl by mě postihnout další infarkt a vzhledem k mé profesi strojvedoucího by to mělo fatální důsledky. Přesluhoval jsem cca jeden a půl roku a chystal se už ukončit pracovní poměr. Takže každý jednou zestárne a odchod na penzi si musí každý sám sebekriticky určit dle svého duševního a fyzického stavu. Nepotřebuji si zatím sedat v MHD, stále jsem aktivní.

Stanislav

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz