Hlavní obsah
Aktuální dění

Znásilnění v Plzni. Nepodléhejme kolektivní nenávisti. Máme s ní už zkušenosti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pixabay.com
12. 8. 1:08

V Plzni údajně osmnáctiletý Ukrajinec brutálně znásilnil a pokusil se zabít patnáctiletou dívku. Policie mladíka dopadla a čeká ho soud. Snad mu soud vyměří adekvátní trest. Neházejme ale Ukrajince do jednoho pytle. Je to čin jednotlivce.

Článek

Podle policie k násilnému činu došlo v úterý 8. srpna 2023 v nočních hodinách. Mladík vylákal poškozenou dívku na procházku kolem řeky. Dívka muže po určitou dobu znala, tak souhlasila. Když byli u lesíku, svázal jí ruce a znásilnil jí. Následně jí způsobil ještě řezná poranění. Naštěstí se jí podařilo dostat z místa pryč a zavolat si záchrannou službu.

Tento čin je bezpochyby strašný a zaslouží si odnětí svobody na dlouhá léta. Nepodléhejme ale kolektivní nenávisti k Ukrajincům. Čin spáchal jeden Ukrajinec, ne všichni Ukrajinci. Jiní Ukrajinci statečně bojují už více jak rok proti ruské agresi, aby ochránili svoje rodiny.

Je to bohužel voda na mlýn populistům a dezinformátorům. Například předseda SPD a poslanec Tomio Okamura. Ten tvrdí, že před tímto varuje již deset let. Navíc to silně nahrává ruským dezinformátorům.

Čechům se to již jednou stalo. Při etnické čistce na konci druhé světové války, když byli vyháněni sudetští Němci. Pohraničí se z toho nevzpamatovalo dodnes. Původní obyvatelé, kteří tam hospodařili po staletí byli vyhnáni. Dnes jsou to místa s vyloučenými lokalitami.

Jakýkoliv útok na Ukrajince, kteří s tím nemají nic společného, je stejně odporným činem jako tento pachatelův čin.

Zdroje:

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-lide-svolavaji-do-plzne-protest-patnactiletou-divku-znasilnil-ukrajinec-40440408#dop_ab_variant=1118201&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.forum24.cz/znasilneni-v-plzni-jako-zatezkavaci-zkouska-neprobouzejme-kolektivni-nenavist-uz-se-nam-to-jednou-stalo

https://www.forum24.cz/mladik-znasilnil-teprve-15letou-divku-zabalil-ji-do-pytle-a-shodil-ze-srazu-hruzny-cin-zneuziva-okamura

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz