Hlavní obsah
Finance

Zrušení hotovosti aneb jediná správná volba

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
3. 8. 10:51

Zrušení hotovosti bude v budoucnu logickým krokem k zlepšení bezpečnosti občanů ČR.

Článek

Na úvod článku bych se chtěl hned přiznat že hotovost již téměř nepoužívám a vlastně mě obtěžuje nosit v peněžence bankovky a mince .

V dnešní době je to stejně již přežitek, a navíc, když má člověk hotovost, může lehce okrádat stát a hlavně nad spoustou peněz v oběhu nemá nikdo kontrolu, což je přesně ten důvod, proč je na tom Česká republika tak bídně.

Představte si, až se bude platit jen kartou, ubyde ve městech i kriminalita, protože pervitin si kartou koupíte asi těžko a v hospodě se nebude dát pít na sekeru. Tím pádem se hospodským automaticky zvýší zisky.

Lidé, kteří jsou v exekuci, nebudou moci dělat na černo, protože tok peněz bude pod absolutní kontrolou, a to je přeci skvělé.

Když se bude platit jen kartou, bude se určitě také automaticky i v malých zapadlých vesnicích zrychlovat rychlost internetového připojení, aby platby šly jako na drátkách, takže na tom vlastně vyděláme úplně všichni.

Hlavně bude super, jakmile člověk například způsobí nehodu pod vlivem alkoholu, mělo by mu být automaticky zakázáno koupit si kdekoliv alkohol, a lidem s rakovinou plic cigarety. Tím pádem na tom vydělá i naše zdravotnictví.

Hlavně bude strašně lehké odstřihnout od peněz různé extrémisty a lidi, kteří například páchají majetkovou činnost.

Zrušení hotovosti je prostě velmi pozitivní výhled do budoucnosti aneb každý občan se stane plně závislým a kontrolovatelným, a to je přesně to co dnešní společnost potřebuje.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz