Hlavní obsah
Lidé a společnost

V listopadu se v Zikmundově vile návštěvníci potkají s Václavem Žmolíkem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Khalil Baalbaki/Archiv Václava Žmolíka
24. 10. 12:09

Pravidelné besedy s názvem „Setkání na koži“ ve vile legendárního cestovatele na podzim pokračují povídáním s moderátorem Václavem Žmolíkem. Ten ve středu 8. listopadu od 17:30 hodin zavzpomíná na své zážitky z pracovních cest po Česku i v zahraničí.

Článek

Poutavé povídání s podtitulem Cesty Václava Žmolíka zavede hosty Zikmundovy vily na natáčení v zákulisí olympijských her, na legendární dobrodružný závod Camel Trophy, na cesty Po Česku s kamerou i mikrofonem nebo třeba do zajímavých vinařských lokalit.

„Moc si vážím toho, že budu právě ve vile pana Zikmunda hostem a budu vyprávět v místech, kde ve své obrazotvornosti můžeme tohoto výjimečného muže vlastně stále potkat. I když už není mezi námi,“ řekl Václav Žmolík. Doplnil také vzpomínku na Miroslava Zikmunda i na první návštěvu vily, ke které došlo teprve nedávno: „Byl to opravdu velký a velmi osobní zážitek. Vždycky jsem si totiž pana Zikmunda moc vážil, jeho a Hanzelkovy knížky jsem hltal v dětství, sám jsem kus světa procestoval a hodně o tom napsal a natočil a konečně, měli jsme díky podobným zájmům i řadu společných přátel. Ale hlavně, dělal jsem s ním hned několik rozhlasových rozhovorů, ovšem vždycky ve studiu, nebo po telefonu,“ vysvětlil Žmolík.

Právě ten telefon uviděl hned při své návštěvě ve vstupní chodbě. Jiný přístroj v domě není, takže mu bylo jasné, že právě jeho prostřednictvím rozhovory probíhaly.„Najednou jsem měl pocit, že slyším ten jeho nezvykle mladý optimistický hlas s charakteristickou dikcí. A jako bych u telefonu v šeru zahlédl i jeho siluetu. Bylo to pro mě přímo magické setkání s tímto domem,“ dodal Václav Žmolík.

Beseda s Václavem Žmolíkem se uskuteční ve středu 8. listopadu od 17:30 hodin. Vstupné ve výši 150 Kč je možné zakoupit on-lina prostřednictvím www.zikmundovavila.cz/aktuality

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz