Hlavní obsah

Co takhle přečíst si jinou knihu?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Věra Slabá
3. 5. 13:04

Každá si s sebou nese svůj příběh, a ne všechny mají světlou stránku…

Článek

Novou knihu od české autorky? Ale prosím vás, titulů je na našem trhu tolik… není snadné si vybrat. Proč právě Paulin příběh?

Máte pravdu. Kdyby mi někdo položil tuto otázku, tak bych nejspíš musela odpovědět, jako všichni spisovatelé s vášní ponoření do svého díla, že snad právě pro onu vášeň, která je v mém díle zachycena a dychtí po otisku v duších čtenářek - román zaujme zejména ženy romantičky. Moji hrdinové, stejně jako my lidé, prožívají v průběhu děje škálu emocí od nejkladnějších po nejzápornější - záleží na jednotlivci. Každý tu má svá očekávání, tužby a záměry… a na některé z hrdinů čeká krutý střet s osudem.

Mladá policistka Paula Rosewellová přijíždí na pět měsíců do malebného střediska za Londýnem jako členka letního programu rozvoje osobnosti a fyzické kondice. Organizace, financovaná neochotně stárnoucím bohatým mecenášem, každý půlrok vítá nejen zájemce o práci v bezpečnostních službách. Je však bezpečno ve středisku samotném?

Paula přijímá roli mentorky ostatních klientek - žen, z nichž však většinu zajímá spíš přítomnost zdejší mužské klientely. Žen, jež věnují dlouhé pohledy, a nejen to, i svým instruktorům… Je tedy jasné, že děj knihy není o nevinném vzájemném setkávání, rozhovorech o počasí a poctivé dřině… Kdo má jádro a úmysly čerstvé či zkažené, však hrdinové poznají dostatečně, ať už během pobytu či několika kondičních výprav mimo středisko…

Ale co když dojde na zamilované mravenčení a lásku? Zatímco ostatní se teprve učí zacházet například se zbraní, Paula už v tomto směru nemá nárok chybovat. A přece… Následky jejího nepromyšleného činu vedou směrem, který neplánovala. Ani ona, ani muž, jenž dosud jen přihlížel… Budou si moci dovolit vzájemné city rozvinout? Čím budou protkány cesty jejich i jim blízkých?

Odpoví můj román o 352 stranách. Knihu zakoupíte nejlépe v knihkupectvích na internetu, více se dovíte na mém webu www.cteniprovas.cz.

Přeju všem krásné počtení!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz