Článek
I když Fiorentina byla už nad naše síly, bylo zajímavé sledovat i klub, jenž byl vloni ve finále Evropské konferenční ligy UEFA.
Žel lístek který byl k dispozici na domácí zápas byl hned vedle sektoru vyhrazenému pro hosty. Ten byl zcela zaplněn a po začátku druhého poločasu začali mladíci svlečeni do půl těla zapalovat a házet na hřiště světlice. Hasiči na to koukali a dobrých 15 minut bylo nebezpečných nejen pro hráče. Když jsem se zeptal člověka, který měl bezpečnost na starost proč je prostě nepostříkají, odvětil, že nesmí!
Nevím, zda to nedovolují pravidla UEFA, či našeho svazu, a tak svůj dotaz formuloval a 21.5.2024 napsal na ministra vnitra ČR Víta Rakušana mail v tomto znění:
Dobrý den pane ministře,
mám dotaz ohledně chování fanoušků na fotbalových stadionech. Proč si hrstkou většinou hostujících fanoušků necháme ničit trávník, zařízení stadionu a hlavně dojem z fotbalu? Naposledy jsem byl v Plzni na zápase s Fiorentinou. Bohužel hned vedle sektoru hostí. Celou druhou půli házeli dělbuchy na hřiště a hasiči před nimi stáli bez reakce. Ptal jsem se šéfa ostrahy, proč je nepostřikají vodou a to, že prý nesmí!
Co to je za zákony a pravidla, že si hrstkou lidí, kteří se jdou jen vyřádit necháme kazit fotbal? Psal jsem před časem i na FAČR, leč bez odpovědi.
Snad to u vás nebude stejné…
Vladimír Havránek
Vejprnice
Stejně jako dotaz na FAČR k tomuto tématu před půl rokem…bez odpovědi.
Minulý týden jsem navštívil finále poháru Viktoria Plzeň - Sparta Praha. Co se po skončení zápasu dělo, nemusím jistě dlouze popisovat. Absolutní ztráta rozumu a neúcta k divákům, kteří přišli na fotbal!
Opravdu si rozmyslím, zda za současné situace není lepší shlédnout příští důležité zápasy v hospůdce. Neumím si představit vzít na příští zápasy do této atmosféry své vnuky. Věřím, že nejsem sám, komu to vadí a nastane změna k lepšímu.