Článek
Šestikilometrový okruh po zelené turistické značce nabízí deset informačních tabulí. Ty jsou nejen zdrojem informací, ale také zajímavými zastávkami. Ty nás přimějí zastavit se a zamyslet. Dozvíme se o místní přírodě, historii lesa, lesním hospodářství a místních pověstech a legendách. Začátek i konec trasy je u semenecké rozhledny.
Procházka lesem nám nabídne vysoké smrky, mohutné duby, štíhlé břízy a další listnáče a keře. Pestrý lesní koberec tady tvoří mechy, kapradiny, lesní jahody a další byliny.
Lesní skřítek Semenáček
Naším veselým průvodcem po celé trase je lesní skřítek Semenáček. Tento malý, šikovný skřítek nám bude klást zábavné otázky o přírodě, historii a lesnictví. Ty jsou především pro děti, ale i dospělí si jistě přijdou na své.
Rozhledna Semenec
Naše dobrodružství začíná na vrcholu kopce, kde stojí rozhledna Semenec. Vede k ní lipová alej Míru, jejíž dřívější název byl Stromořadí princezny Stefanie. Na počest jejího sňatku s Rudolfem Habsburským byla vysazená v roce 1881.
Na místě dnešní rozhledny od roku 1922 stával dřevěný vyhlídkový altán. Byl oblíbeným místem pro výhledy do okolí a setkávání místních. V roce 1930 přestěhovali altán do nedalekého lesa Bedrník a na jeho místě se uvažovali o trvalejší stavbě.
Ve 30. letech 20. století postavili železobetonovou rozhlednu. Návrh nakreslil architekt Jaroslav Vojna. Rozhledna má jen pět metrů a je tedy jednou z nejnižších v České republice. To ji ale neobírá o krásné výhledy na Vltavu při soutoku s Lužnicí, Týn nad Vltavou a jadernou elektrárnu Temelín. Dříve se tady tomu říkalo „Na Spravedlnosti“, protože poblíž rozhledny stálo městské popraviště. Názvem Semenec místo pojmenovali podle blízkého lesa.